Anonym2005

Jak přežít tělocvik tak, abych si zachoval psychické zdraví?

Zdravím, předem se omlouvám, píšu sem asi kvůli úplné kravíně,ale věřím že by mi zde mohl někdo poradit… Jde o tělocvik ve škole. Vždy jsem neměl odpor k tělocviku,na prvním stupni ZŠ jsem tak nějak zvládal všechno,a nadělalo mi to problémy. Na druhém stupni se to nějak zhoršilo, kvůli spolužákům. Učitele jsem měl vždy docela normální,ale problém byli spíš spolužáci. Mám nadváhu, není to nic extrémního,ale je to vidět. Kromě tělocviku mi to extra nevadí,ale sebevědomí mám nízké. To co totálně nenávidím na TV je gymnastika,ta by se podle mě měla zrušit. Je zaprvé k ničemu, ničí ti Sebevědomí,a známkovat to je taky mimo. Další věc co nesnáším,ale míň než gymnastiku,jsou společenské a míčové hry. Kdyby jste hledali přesný antitalent,jsem to já. Ani by mi nevadilo že mi to nejde,ale problém jsou ostatní. Nesnáším když člověk něco pokazí, nechytne míč, cokoliv a hned po něm startují. Dělají jako by měli vyhrát zlatou medaili a když prohrajou,je konec světa nebo co. Nechápu že má někdo furt potřebu bejt agresivní,machrovat apod. Základní škola mi to prostě zhnusila. Fotbal a hlavně volejbal je pro mě smrt a nesnáším to, florbal ještě budiž,a jediný co mi docela jde je basketbal,i trochu baví. Ani běhat mi nevadí,a celkově pohyb. Vadí mi ostatní, gymnastika apod. Teď jsem v prváku na SŠ, tělocvik jsme měli už 2×,a bylo to v pohodě,ale stejně mě to pořád stresuje. Prostě tělocvik ve škole mě děsí. Mimo školu mi pohyb nevadí. myslím že tak půlka lidí mě pochopí, druhá půlka že jsem líné prase nebo že to moc hrotím, což je možná pravda,ale vážně se z toho vždy stresuju celý den, vždy to chci mít už za sebou. Tak zkusí někdo poradit jak to v pohodě zvládat,jsi si zvýšit sebevědomí apod.?

Nejlepší odpověď
Rokio

Náhodou tvůj důvod, proč si položil tuto otázku, není kravina, ale je celkem racionální.

Myslím si, že by pomohlo, kdyby ses poradil se školním psychologem nebo alespoň s rodiči.

Další odpovědi
Lotr2008

Já to měl úplně stejně, jednou jsem dokonce podplatil tělocvikáře domácíma klobáskama, abych nemusel cvičit. No tak domácím klobáskám neodoláš, že jo.

Jinak já se z tělockivu nestresoval, protože mi bylo úplně jedno, jestli působím jako nemotora nebo jako tělesný génius. Sice na mě taky řvali, ale mně to bylo fuk, vykašli se na ostatní. Ber to s nadhledem, jako všecko, a pak to budeš zvládat dobře.

Justin1

V tělocviku i jinde by měl být respektován Yerkesův-Dodsonův zákon. Laťka nastavená přiměřeně vysoko jako motivace funguje, ale stresování laťkou nastavenou nedosažitelně vysoko už žádnou vhodnou motivací není.

Mravenec

Já to mám celý život taky. Tyhlety nucený výkony a sport mě opravdu obtěžuje. Nezbývá než to přežít, po škole bude klid. Co mě překvapuje, že i některé vysoké školy mají zápočet z tělesné výchovy, děs.

Konkrétně co se mě týká, ke své práci ani životu nepotřebuji točit se na kruzích, nebo skákat přes švihadlo. Jestli někdo chce, ať sportuju, nechť mi dá činku a to mi stačí. Budovat fyzickou sílu/výdrž mi nevadí. Ale nějaký debi**ty, který některý učitelé dovedou vymyslet, mě straší doteď.

Anonym2005

Přesně tak. Je to k něčemu jen pro ty,co se chtějí celý život věnovat sportu nebo být vrcholový sportovci,pro ostatní k ničemu. A možná posilovat taky budu apod. Ať jsem v nějaké formě. Ale saškovat támhle na kruzích, šplhat po tyči bos…ne fakt ne. Aspoň za pár let mám už pokoj,a když půjdu na vysokou, určitě někde kde není tělák povinný 😂😂

Mravenec

Jasný, drž se.

Anonym2005

Díky