Pavel950710

Jak převést video a zachovat titulky?

Ahoj, chtěl bych se zeptat, normálně jsem převáděl video z formátu mkv. do mp4., používal jsem Anyvideoconverter. Teď mám ale video s anglickými a českými titulky, které se dají přepínat ve vlc playeru, ale po převodu zůstanou vždy jen ty anglické titulky. Případně po převodu v jiném konvertoru nezůstanou žádné titulky. Jak to tedy udělat, aby tam zůstaly ty druhé, české?

Odpovědi
kurec

Pokud je video softsubnuté(titulky jdou přepínat) tak jedině vyndat z toho ty titulky do samostatného souboru a pak video převést a až pak přidat titulky

dr.luha

Šlo by natáhnou video do MKVToolNix, odznačit nepotřebné stopy a titulky a uložit. Nic víc se tam nemusí nastavovat. Vytvoří se kopie bez konverze. Lze ho používat i pro .mp4, která se tímto jen přebalí do kontejneru .mkv
Na konverzi a střih videa mohu doporučit Avidemux, je lepší než FF, má i úpravu kvality obrazu a další funkce.
https://www.techspot­.com/download­s/5981-mkvtoolnix.html
https://alter­nativni-postupy.webno­de.cz/avidemux/