MichaelOffic

Jak mohu vytvořit/převést video, aby obsahovalo formát zvuku FLAC/ALAC?

Ahoj, Zajímá mne jak mohu převést video, aby obsahovalo bezztrátový formát zvuku FLAC/ALAC nebo jim podobny formát. Díky za odpověď.

Nechci převádět video na zvuk ale chci abych převedl třeba film z dvd na(příklad) na avi a kodek by byl třeba xvid a zvuk ve formátu flac/alac.

Nejlepší odpověď
gecco

Pro konverzi můžeš použít třeba FormatFactory ( http://www.pcfre­etime.com ), otázkou je, zda je účelné do FLAC konvertovat původní, ztrátově komprimovaný formát audia (nebo máš zdrojové – analogové, audio?)…
😉
_____________­_______________________
Já tomu rozumím…
Ale nechápu, proč chceš převádět audio z komprimovaného formátu do FLAC (tím zvuk nevylepšíš – to, co komprimací ´uniklo´, tím zpět nevrátíš!).
FLAC (apod.) má smysl pouze tehdy, pokud máš k dispozici kompletní (analogový) audiozáznam…

Další odpovědi
ptáč

Já přestal používat takové konvertory, které fungují proto, aby využily PC k připojení neznámo kam. Doporučím audacity, je nutné stáhnout několik kodeků, (Lame encoder and ffmpeg) pak dokáže převést i některá videa na zvuk. Flac používám jako výstupní formát když dokončuji hudbu, pro další práci wav.

Aha. To umí editor v Ubuntu Studio. Tam je na výběr.

terminator4

ano jak