Nekdo123

Jak přesvědčit mamku, aby mi dovolila jít na vojenskou střední?

Chtěl jsem jít na elektrotechniku, ale už od mala mě zajímá armáda, takže jak jsem se o tom dozvěděl a řekl to rodičům, tak taťka by to vzal v poho, ale mamka o tom nechce slyšet…

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste z počátku požádat maminku, aby s vámi navštívila Den otevřených dveří . Může se dovědět, které obory se na škole otvírají.

Je to střední škola, končí maturitou, takže vzdělání pro případné další studium na VŠ. získáte. Je ale náročnější po stránce fyzické, tedy částečný vojenský výcvik.

Syn mé známé navštěvoval tuto školu,. Nemusí po ukončení zůstat v armádě. Prošel testy a nastoupil k hasičům. Při zaměstnání vystudoval bakaláře.

Dejte mamince přečíst článek, kde se doví víc.

http://www.mo­cr.army.cz/in­formacni-servis/zpravo­dajstvi/nevite--kam-s-ditetem-po-zs--vojenska-stredni-skola-nabizi-klasicke-vzdelani-doplnene-armadnimi-lakadly-205725/

--
Je pravda, že v 15 letech ještě přesně nevíte, zda je váš zájem opravdový.

Třeba by se maminka zamyslela, pokud by si přečetla článek

„Základem je, aby se dítě do nové školy a na budoucí profesi těšilo. Nesmí mít pocit nátlaku a toho, že jde na školu kvůli rodičům, , nikoli kvůli sobě.“

Více na: https://www.ma­minka.cz/clanek/vy­ber-stredni-skoly-mam-pravo-do-toho-mluvit

Nekdo123

Annas děkuj nejspíše máte pravdu mmchdm o fyz. Testy se nebojím (biatlon)

mosoj

Matka – „moudrá to žena“. Ještě více než fyzičku, je třeba matematiku a fyziku!!

mosoj

Je to na tobě. Věz, že mluvíš s člověkem který na vojenské škole byl a po dvou letech se mu podařilo bez náhrady odejít.
Nicméně mám spolužáky kteří udělali v armádě velikou kariéru ve výpočetní technice.

Nekdo123

Matematika 1 + několikrát umístění v mat.souteži fyzika za 1 také bez problémů.

anonym

„zájem o armádu“ je dost široký pojem … může za tím být téměř cokoliv zájem o násilí, zájem o techniku zájem o strojírenství, zájem o letectví … co přesně za tím je ?

anonym

možná když matce objasníš že armáda je pro tebe jen prostor kde chceš uplatnit nějaké odborné znalosti přijme to snáz než když jen konstatuješ že se chceš válet v bahně se samopalem a nadšeně hlásit „pane, ANO, pane!“ 🙂

Nekdo123

Elektrotechnika, a ona to ví