zjentek

Jak přesvědčit anděla a ďábla, aby tahali za jeden provaz a šli spolu svorně stejnou cestou?

Ptám se na to, protože si myslím, že jde o způsob, jak stvořit hezký a férový svět vám na Zemi. Odstranit zlého vlka a každého jednoho prospěcháře, který zlého vlka záměrně krmí a ani přes smysluplnou osvětu toho pro vlastní prospěch nenechá.

Nejlepší odpověď
seraphico

No snad se to nikdy nestane. Oba si musí jít svou vlastní cestou. Občas se mohou jejich cesty přiblížit nebo dokonce prolnout, ale nikdy nesmějí vést stejným směrem, neboť cíle jsou odlišné a tak to má být. Cestu nechť si vybere každý sám.

Další odpovědi
led

Rekonštrukcia Platónovho Štátu, alebo Utópie Thomasa Mora?
Chcete vytvoriť čosi, o čo sa neúspešne pokúšali aj diela Tommasa Campanellu -Slnečný štát a Francisa Bacona -Nová Atlantída. Prípadne aj Isaac Asimov a ďalší autori sci-fi.

Trochu pesimizmu na vyváženie vášho optimizmu:
pokiaľ budú ľudí deliť triedy – kasty, honba za mamonom, túžba vládnuť váš sen sa nenaplní. Pes dokáže žiť s vlkom a vlčia svorka neodoženie psa, rovnako, ako lev dokáže vytvoriť „koalíciu“ s myšou, ale človek ako tvor, ktorý dokáže myslieť a tvoriť, sa neriadi len živočíšnymi pudmi. Ak si všimnete cestu človeka od čias, keď sa pramatka ľudí spustila na zem (čím sa oddelila od svojich predkov a ostala žiť ako človek), je to neustály boj mamonu, mať viac jedla, mať oheň, mať prístrešok, mať stále viac a viac, na úkor iného človeka. Platí to až do dnešných čias.

Kelt

Nemohou se spojit, kam by šel zjentek? Tam snad není takový bordel jako tady.

hapiky

Zkus se pomodlit. Když to vyjde, budeš čačaný.

Ametyst

Človek by řekl, že když to funguje ve StarTreku, že to mezi lidmi na Zemi také může fungovat. Jenomže na Zemi vždycky u těch, co mají moc, vyhřeznou na povrch hnusné lidské vlastnosti. Člověk se jako lidský druh moc nepovedl, resp. vůbec se nevyvíjí k lepšímu. Vyvíjí jen technologie, jak zotročit jiné lidi.

Roman71

Zjentku, ano. Stačí si si vzpomenout na první tři věci, o které se máme podle Ježíše modlit:
1.Posvěcení Božího jména,
2.Příchod Božího království,
3.Aby se děla Boží vůle jak v nebi, tak i na zemi..

Myslíte, že bychom o to měli prosit, kdyby se to nemělo nikdy stát?
V Bibli, v knize Daniel 2.kapitole je psáno: „…Za dnů těch králů zřídí nebeský Bůh království, které nebude nikdy zničeno. A toto království nebude předáno žádnému jinému lidu. Rozdrtí a ukončí všechna tato království (Ďáblovu vládu i lidské vládní systémy) a samo bude trvat navždy. … Vznešený Bůh dal králi na vědomí, co se stane v budoucnosti. Ten (prorocký) sen je pravdivý a jeho výklad je spolehlivý.“
(doplněný text v závorkách je odemne)

Ďábel má své plány, Bůh také, ale Ďáblův čas působení na Zemi se blíží ke konci.

Filip84

Všichni ti „mesiáši“, proroci, spasitelné, a podobný MaŠíBl, Krista Pána nevyjímaje, stojí za starou belu a člověku by bylo mnohem líp, kdyby jich nebylo. Protože absolutně nejvíc potoků krve teče, pokud se najde nějaký „spasitel“, který chce tvořit „hezký a fairový svět“.

Stvoří leda tak Sozialexperiment, rozvrátí zemi, morálku, nic dobrého nepřinese a to dobré rozbije. Tak, jak to je, je to dobrý, jo, stačí, není potřeba nějakých „řešitelů“ shůry, stejně vyřeší prd.

Roman71

Filipe, nechci vám brát iluze, ale řešení tu je a každým dnem jsme mu bíž 😉
(..přijď tvé království)

Ametyst

Filipe, ti samozvaní “řešitelé” se slétají každoročně na ekonomickém flóru v Davosu, a kují pikle proti lidstvu.

zjentek

Ad Kelt: Kde, tam? (;

Kelt

Myslel jsem, zda o tebe bude mít zájem nebe nebo peklo .

zjentek

No tak právě a proto, aby měl kam jít i zjentek, by se MĚLI SPOJIT! 🤪