anonym010

Jak přestat prokrastinovat?

Dneska jsem se pohádal s mámou, že jsem prý lempl a kašlu na školu. Je to pravda, protože prostě prokrastinuji. Chtěl bych to změnit, ale nevím, jak se to odnaučit. Poradíte mi prosím někdo?

Odpovědi
michalds

Chce to odříkání a pevnou vůli.

elkon

Kdysi se říkávalo „dlouhý bič a malý dvorek“. To je recept na rychlé „vyléčení“.

Justin1

Taky s tím někdy bojuju. Řekl bych, že pomůže, když si na každý den připravíš plán, kde si určíš, kdy budeš pracovat na věcech do školy (věnuj tomu větší část času, kdy nemusíš dělat nic jiného), budeš si měřit stopkami čas, kdy jsi skutečně pracoval, a podle toho vyhodnocovat a zaznamenávat, jak velkou část času plánovaného na práci jsi využil skutečně na práci. Když budeš mít číselně vyjádřené výkony, můžeš si dávat za cíl příště zkusit vyrobit o něco lepší číslo.

Zkus si najít a uvést do praxe techniku Pomodoro.

paul1

Nejste sám, tyo problémy má hodně lidí. Tady jsou nějaké rady jak na to:

Zdroj: https://www.re­flex.cz/prokras­tinace-odkladani