Posspi

Jak přemluvit rodiče ke koupi mobilu, na který mám našetřené vlastní peníze?

Zdravím… Mám takový problém (nečekaně). Jde o to, že mi letos na dovolené v Chorvatsku spadl mobil do moře, takže jsem si vybíral nový. Vybráno mám, jsem stoprocentně rozhodnutý, že chci Huawei P9 Lite 2017, ale je tu problém. Samozřejmě taťka brouzdal po netu taky a našel nějaký debilní Xiaomi, který je o nějakých 1500, – Kč levnější, ovšem o moc lepší není… takže si oba stojíme za svým, já chci svůj Huawei, ale taťka do mě neustále hustí, že si mám vybrat ten Xiaomi, který je podle něho „LEPŠÍ“ a navíc levnější. Taťka má sám nějaký tlačítkový Samsung, takže i když ho přemlouvám sebevíc, svůj vysněný Smartphone asi nedostanu, za chvilku vysvětlím proč. Huawei P9 Lite 2017 stojí všude 6 990, – Kč (osobně jsem si na prodejnách Alzy, Datartu a Okay vyzkoušel a ověřil), zatímco ten Xiaomi nějaké 4 000, -, a to ani nemám jistotu, že bude funkční, rychlý a kvalitní, jelikož on sám nikde na vyzkoušení není… no a teď peníze. Já mám našetřeno (řekl bych docela dost na můj věk) peněz na účtě, ale né na mém, každopádně těch 7K bych klidně za ten mobil dal, pokud by mi vydržel třeba 3–4 roky, což o to, ale rodiče prostě ne. Oni chtějí počkat do Vánoc, že to bude levnější a že teď je to drahé. Oukej, dejme tomu, cena se sníží, ale já jsem si schválně vybíral nějaký LETOŠNÍ model, abych tam měl ty funkce a aktualizace LETOŠNÍ, a kdybych ho dostal na Vánoce, tak mi bude asi prd platný, když je to Model z roku 2017, za 8 dní už bude nový rok a tím pádem se mi to vůbec nevyplatí… navíc když musím teďka používat svůj úplně první dotykový mobil (Samsung Star 1 Gold Design Limited Edition), kde není ani Wi-Fi, natož abych si na něm mohl projíždět Facebook nebo YouTube, to je fakt teror a 4 měsíce se mi opravdu čekat nechce…Takže mě docela zajímá, jak to udělat, abych dostal svůj Huawei, taťkův Xiaomi bych totálně odříznul a měl bych konečně klid, a abych prostě nemusel čekat do těch Vánoc.. Jako ty peníze, co mám teď našetřené, jsem si našetřil tak trochu svojí hloupostí, takže mamka samozřejmě vytahuje TO, že až budu chtít jít třeba na nějakou školu, takže mi ty mé našetřené peníze nezbydou a podobné řeči, každopádně když si uvědomím, že se budu připravovat na přijímačky a ověřovat příklady si budu na kalkulačce z mého slavného Samšuntu, to je opravdu děsivá představa… docela mě to štve, sakra kdyby stál třeba těch 6 nebo 5, 5!! Né, on musí stát všude 7 litrů… každopádně když jsem si ho zkoušel, tak jsem se cítil opravdu skvěle a strašně bych ho chtěl… bohužel ale Ti rodiče… jako ještě co mě napadlo a co jsem navrhoval bylo TO, že by třeba rodiče zaplatili 2–2, 5 tyisíce a já bych doplatil z těch svých peněz ten zbytek, jelikož jsem si ten pád do moře zavinil sám, tak jakože když jsem si to zavinil sám, tak že bych si tu větší část té ceny zaplatil JÁ, ale taťka opět, že za tu cenu už mám dva ty jeho „ŠAOMI“ a já byl zase v pytli… opravdu mě to DOST štve, navíc teď začátkem srpna jsem měl narozeniny, a stejně jsem nic nedostal…(ten den byl jeden z posledních v Chorvatsku na „DOVOLENÉ“, takže ani třeba žádná bonboniera nebo peníze…) a fakt nevím, co mám dělat. Jako neřeknu, NEŘEKNU, kdybych měl teďka na používání třeba nějaký horší, ale pořád relativně dobrý smartphone nebo prostě obyčejný dotykáč, ale s Wi-Fi, kde bych alespoň mohl být na tom Faceooku nebo YouTubu, ale ono ne… to jsem dopad. No nic, já jdu spát a o svém Huawei si nechám zdát. Snad mi někdo rozumí a třeba i poradí, jak z téhle situace ven, opravdu bych byl strašně moc rád, kdyby mi tu teď ležel vedle notebooku na stole, protože je opravdu krásný a moc se mi líbí. Dobrou noc a snad jste to dočetli celé až sem, protože já když se rozepíšu, tak to není žádná sranda. No nic, opět děkuji všem, kteří mi rozumně poradí, jak na to a tomu, kdo mi poradí opravdu efektivně a nejlíp, tak koupím bonboniéru JÁ:D Mějte se

Odpovědi
autacek

Vem si Xiaomi.

iceT

No, pokud jsou tvoje peníze na účtu rodičů, a oni ti je nechtějí dát, tak s tím asi nic moc nezmůžeš.
Můžeš přijmout úplatu od taťky tou formou, že když ti nutí Xiaomi, tak ať ti ho taky celý koupí a ty si můžeš šetřit na ten Huawei. Pozitivum je, že než našetříš, tak třeba bude o pár set levnější, nevím jakou rychlostí šetříš, ale snad můžeš jít na brigádu.
Stěžuješ si na to, jak jsi dopadl, ale pokud něco chceš, tak je nejlepší si to zařídit sám, až budeš dospělej, bude se ti to hodit. Někde lidi nemají co jíst a to je větší tragédie než nemít nejnovější model telefonu.

anonym

Evidentně tomu houby rozumíš a vybíráš si telefon ne podle technických vlastností ale podle hloupostí a naivních předpokladů, ani bych se nedivil kdyby měl táta pravdu a opravdu narazil na levnější a přitom lépe vybavený telefon … tvoje porovnávání jen podle výrobců je nesmysl. Tvůj předpklad, že má li telefon v názvu 2017 tak je aktuálnější než ten který letopočet v názvu nemá je nesmysl zrovna tak, aktuálnost poznáš jen podle verze operačního systému Android, měla by být 7.0 či vyšší.

Uveď který telefon ti taťka doporučuje a můžeme ti tu objektivně řici který je skutečně lepší, ale ty si jeho volbu raději zamlčel abys nemusel čelit faktickému srovnání 🙂 prostě ses jenom zakoukal do značky a neopodstatněně na ní lpíš.

anonym

když uvedeš jaký telefon vybral tvůj taťka tak ti tu třeba řekneme že má pravdu že je skutečně stejný a levnější, ale na to je třeba abys uvedl jaký telefon ti taťka vybral …

Posspi

Proč ten Xiaomi? Zajímá mě celkové hodnocení,proč bych si měl vybrat zrovna ten,a né Huawei. Děkuji :)

jirka F

A není to snad jedno jaký dostaneš mobil,hlavně když to volá a píše SMS.