bedunka

Jak překonat panický až hysterický strach ze zubaře?

Nejlepší odpověď

Chodit k němu pravidelně. Pak už to člověku ani nepřijde. Taky je dobré najít si zubaře, který Vám bude sympatický a má ordinaci v příjemném prostředí. Měl jsem zubaře, který byl sice možná ve svém oboru profesionál, ale choval se trochu neurvale, nechával otevřené dveře mezi ordinací a čekárnou a jeho vybavení působilo zastarale. Necítil jsem se u něj vůbec dobře a raději tam moc nechodil. Našel jsem si pak jinou zubařku, která má mnohem lepší přístup, zvykl jsem si k ní chodit na preventivní prohlídky a necítím vůbec žádný strach.

Další odpovědi
Sůwa

Anonyme, nejspíš budete muž, ne? Překonat se to dá, jen je třeba natrénovat kontrolu myšlení. Proč se vlastně bojíte zubaře? Protože pořád očekáváte bolest, ale pokud nějaká přijde, trvá jen zlomek sekundy a je pryč a nebo nepřijde žádná. Dřív, když se používaly pomaluobrátkové vrtačky a vrtání jedné plomby trvalo třeba půl hodiny, tak byl ten strach částečně oprávněný, ale dneska… Přesvěčte sám sebe, že se není čeho bát a že je to vlastně příjemné. Jde to!

tom004

Tak to bych také rád věděl. Já to zkouším 58 let. Výsledek nula. Sice k němu někdy musím,ale stejně neznám větší hororovou scénu,než je interiér ordinace zubaře.

hanulka11

Toto nechápu , zřejmě tam chodíš až když nemůžeš bolestí vydržet, chce to pravidelné prohlídky každého 1/2 roku a pak nemusíš mít z ničeho strach

bolak

Tak tak, jedině chodit pravidelně. Vím že když jsem se chystal k zubaři po osmi letech s hubou plnou kazů, tak jsem měl naděláno, ale těch kazů jsem měl opravdu tolik, že se to nedalo za těch 15 minut všechno stihnout, a tak mi můj zubař vždycky opravil jen to to zvládl a pak mě napsal na další termín. Můžu ti říct že když jsem pak k němu chodil každý týden, tak při nějaké osmé či deváté návštěvě byl strach ten tam. Jako kdybych šel normálně do krámu.

Taky mi pomohlo že mi vždycky dal injekci. To byl myslím ten problém, že dřív, co si pamatuju, tak na základní škole to probíhalo tak, že nás zavolali po šesti lidech do ordinace, jeden šel do křesla a dalších 5 se muselo dívat na to jak mu zubařka vrtá tou hnusnou věcí do zubu, jak kamarád řve jako tur, bolestí mu tečou po stranách slzy a do kalíšku odplivává krev. No a pak když bylo hotovo, tak odešel a to samý se odehrálo ještě 4×, než jsem přišel na řadu já.

A tohle aby nezanechalo na člověku následky…
Proto jsem si taky před první návštěvou (po těch osmi letech) musel zajít do hospody na jedno. ale to samozřejmě nikomu nechci doporučovat) :)

Deli

Bojujte s tím!
Nebo sebou vezměte doprovod, před kterým se nebudete chtít shodit.

Jinak lze podstoupit psychologické vyšetření, na jehož základě Vám napíší, že zubní ošetření musíte podstoupit pouze v narkóze – v tomto případě pak narkózu nehradíte. Není ale sama o sobě zrovna zdravá…

venkovan

Jít k zubařce. Fakt – nejsou jen zubaři.

lexx

Namluvit si holku – zubařku a zvykneš si raz-dva.