Kamínek

Jak přejít z gymnázia na jiné?

Dobrý večer, jsem na bilingvním gymnáziu a uvažuju o přechodu na jiné, nebilingvní gymnázium. Nevíte, jestli se při přechodu dělají jen rozdílové zkoušky, nebo normálně přijímací, a taky jestli je rozdíl mezi přestupem, když spadám ještě do malého gymnázia? Protože jsem jakoby v deváté třídě a jestli je to v prváku jiné. Předem moc děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se na nesprávném místě.

1..Pokud tomu rozumím, ukončujete nižší gymnázium, tedy stejně jako žák 9. třídy máte základní vzdělání a můžete se přihlásit na jinou školu na základě přijímacích zkoušek

Nejde tedy o přestup, ale o přijetí na jinou střední školu.

2. Podrobnosti byste se měl dovědět ve škole – termíny, přihlášky atd.

Další odpovědi
Drap

Po dohodě s vedením obou škol se dozvíš i všechny podmínky přijetí na jinou školu. Nemají to všechny školy stejné.

Alesh

A ten druhý jazyk je co? AJ? NJ? Proč o tom uvažuješ? To by mě fakt zajímalo.
Jinak přechody mezi školami jsou nepochybně možné. Co přesně by požadovali ti ale řeknou jen na té případné nové škole.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.