Prostě já...

Jak předejít rýmě a nachlazení?

Blíží se podzim. Tak by mě zajímalo jak předejít rýmě a nachlazení. V domácnosti máme nemocného člověka a nerada bych to od něj chytla. Vím, že by se mělo hodně větrat, dál?

Odpovědi
Drap

Od jara se otužovat. otužilých se takováto onemocně+ní nedotknou,

elkon

Vitamíny, sport, otužování.

JežíšKristus

Pomeranče, Vitamin C kapky, Apotex Betaglukan

Alesh

Momentálně začíná sezóna otužování. Podle mě ideální řešení. Osobně vyzkoušeno. 😉

da ny

Rýma může být i virového původu. Pak ji doma snadno chytnete (izolace, oddělit nádobí a roušku :)).
U rýmy z nachlazení Vám nic, moc nehrozí.
Proti rýmě z nachlazení vhodným oblečením, venku i doma. Neprochladnout, zvlášť ne zpocený. Nebezpečí hrozí člověku/dětem, když nemají přechod mezi teplem a zimou (chodba). Zpocení vyjdou z domova, z obchodu do zimy/větru/mrazu. Ráno zima, odpoledne teplo = sundat jednu vrstvu oblečení. Pozor na vyhřívané sedačky v autech (včas vypnout, před výstupem).
Dostatek vitamínu C a zinku (rýma nemusí být hnisavá, ve stravě je ho zoufalý nedostatek, jeho přisvojení není snadné, tělo si brává málo, chce to kvalitní dýňový olej, syrovou cibuli /vagon toho člověk nesní ;)/, kdo snese nebo tablety z lékárny).
Někomu pomáhá otužování (pro mne je zbytečné). V zimě jsou pomeranče nevhodné (jiné citrusy ano), stahují cévy, člověku je zima. Jejich konzumace je vhodná v létě (ochlazují organizmus) a při horečce. V zimě pak to chce klid a nohy v teple.