Avatar uživatele
karelnowak

Jak poznat, že je pečivo vyrobeno z ukrajinské mouky?

Chci nákupem podpořit české zemědělce a nikoliv vládou Petra Fialy protěžované ukrajince. Děkuji

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, aliendrone před 224 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Ani mi nemluv! Cestou k sourosemetrice mi brnkla, ať koupím hladkou mouku (chtěla cosi péct, buchtu nebo tak něco myslím). A protože jsem jel aktuálně „Údolím dutých hlav“ (pro nepražáky – sídlí tam mimo jiné Policejní akademie), tak hned dole je Lidl. Chtěl jsem zabít 2 mouchy jednou ranou – do Lidlu chodím rád čerpat nápady, bo tam mají všelijaké chlapské hračičky do garáže. Posledně jsem tam koupil čupr plazmový řezák ani ne za čtyřku (!!) a fachá VÝBORNĚ – DOPORUČUJI! (Tedy… jako VŠECHNO z Lidlu – je to JEN na HOBBY užití [sem tam na pár minut říznout – OK], zázraky ale nečekejte, NENÍ to profivercajk, jenže v téhle cenové relaci – no nekup to! 😉 😁 )

Ale k věci – najdu tu blbou hladkou mouku, koupím, zdárně donesu a předám… POHODIČKA, splněno. Jenže…
Asi za necelé 2hodinky řev do telefonu, jaký že jsem pitomec a neschopný debil, protože koupit UKRAJINSKOU MOUKU může jen kretén! Prostě jí to nějak „nevyběhlo“ nebo co a začala se pídit PROČ. (Ona má tyhle věci zmáknutý s přehledem, fakticky bábovky, buchty apod. UMÍ!) Takže to zkrátím (jsa poučen!) – POKUD je na mouce jen značka PRODEJCE (v mém případě Lidl) a jinak nic – TAK JE TO TÉMĚŘ NA TUTY UKRAJINA! A s VELKOU pravděpodobností jde o „krmnou“ mouku (nikoliv „konzumní“). Ony jsou v podstatě STEJNÉ (z pšenice), ale krmná má vyšší procento vody. Prostě mouka NIŽŠÍ jakosti, no.

Takže – JE CHVÁLYHODNÉ podporovat domácí výrobce, ale NAVÍC je ROZUMNÉ vyhnout se podobné lapálii, co potkala mě. HLÍDEJ SI TO! 😉 😁 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nejsi schopen rozlišit. Jedině pořádné prověření v certifikované laboratoří a pokud tam budou pesticidy, tak je UK

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Není jednoduchý způsob, jak určit, zda je pečivo vyrobeno z ukrajinské mouky, neboť označení původu na obalech potravin je v mnoha případech nepovinné a pro nás spotřebitele nevždy srozumitelné. V případě, že chcete podpořit české zemědělce, hledejte pečivo od místních pekařů, kteří používají mouku z českého obilí a jsou schopni poskytnout informace o původu svých surovin.

Další možností je nákup mouky od českých výrobců a pečení chleba doma. Produkty od českých výrobců obvykle mají na obalu logo „Klasa“, „Regionální potravina“ nebo „Česká potravina“.

Pokud jsou vám důležité informace o původu potravin, můžete se obrátit na výrobce s dotazem. Povinnost informovat o původu potravin se v Evropské unii neustále zpřísňuje, takže některé informace mohou být dostupné.

Pokud jde o politickou stránku věci a předpoklady o podpoře ukrajinských zemědělců vládou Petra Fialy, je důležité si uvědomit, že politické rozhodnutí o dovozu potravin jsou složité a jsou ovlivněny mnoha faktory včetně mezinárodního obchodu a ekonomických dohod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

ÚPLNĚ přestat nakupovat v řetězcích, nic nečíst, nic z veřejného života si nepřipouštět, toť jediná cesta jak se tvé potíži vyhnout, včetně tý mouky. Uvědomme si, že současné obchodní a trestní zákony podporují otrokáře a jejich současné korporace. Od r. 2013, kdy prostý člověk poprvé prozřel, uběhlo 10 let a otrokář stále docela zdárně kope okolo sebe (viz zde nick arcimozek, jeho chápání světa). Bohužel jde o proces (prozření) a ten, jak víme, trvá. Je třeba v procesu setrvat. Co se týká Fialy, vláda si za tvé peníze zaplatí takovou kampaň, aby tu mouku do tebe narvala, bohužel ani nevíš kudy. Zde je třeba se tváři, že tito lidé neexistují. Znovu opakuji- NIC NEČÍST, NEVIDĚT! Pak také zaniknou. Brzy. Myšlenku nemají, čili ani ta nezůstane. Zmizí. Mouka se pak ztratí s nimi. Z čeho nic dobrého nekouká, to jednoduše zmizí. Pak přijdou kvalitní a krásní lidé, kteří mají co dát, společně se svým produktem. A krásný dá krásnému zdarma a rád. Je to jen proces, neboj.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek