Jak poznat rozdíl mezi variacemi, permutacemi a kombinacemi?

Prostě nevidím v zadání těchto příkladů rozdíl. Neexistuje třeba nějaká finta, nebo třeba signalizační slovo v zadání, které by mohlo k jejich rozeznání?

Nejlepší odpověď
umrlec

Musíš si určit, jestli záleží na pořadí (množina je uspořádaná) nebo ne a jestli se mohou prvky opakovat nebo ne. Variace – záleží na pořadí, jsou s opakováním i bez opakování (rozdílné vzorečky). Permutace jsou vlastně variace (uspořádané, s i bez opakování[tzv. prosté]) akorát vybíráš n-tice z n prvků. U kombinací na pořadí nezáleží a také mohou být s i bez opakování.