alfons

Jak poznam, ze se jedna o azbest?

dobry den vlatnim chatu ze vnitr mam plubky a z veku preklizku a mezi ti je asi 5cm siroka tvrda deska bilohnede barvy je mozne ze by tam mohl byt azbest? rok postaveni cca 76 . Rad bych sem dal fotku ale nevim jak

Nejlepší odpověď
honza19hk

spíš bych se přikláněl k heraklitu.Což jsou dřevěné hobliny spojené cementovým mlíkem. Azbest to neobsahuje.
Při odvozu na skládku pozor, není to ani suť ani dřevo,je to směsný odpad.Tudíž do samotného kontejneru,nemíchat s jiným odpadem.

azbest se takto silný nedělal, nemáš fotku v dobrém rozlišení? pak bych ti hned řekl co to je.

Další odpovědi
mosoj

Evidentně se jedná o tepelnou izolaci. K tepelné izolaci se azbest nepoužíval.

Používal se v protipožárních deskách, ale ty nebyly tak silné. Nezbyde nic jiného, než sehnat odborníka pamětníka.

Souhlasím s honza19hk. Tepelná izolace heraklit, později polystyren s vrstvičkou heraklitu na jedné straně ( kvůli omítkám). Zcela bez azbestu.

Kepler

Je to možné, ba i pravděpodobné. Dnes už je nějakou dobu azbest zakázaný, ale v r. 76 ještě nebyl.

Drap

Možné to je, ale asi málo pravděpodobné. Zřejmě se bude jednat o nějakou dřevovláknitou desku jako je hobra, nebo něco podobného. Azbest nehoří

Kepler

Dřevovláknitá deska není " tvrda deska bilohnede barvy". Dá se snadno poznat.

anonym

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Azbest