Zbynas

Jak poznám, proč mi nejde do TV zásuvky signál?

Anténa je společná na střeše. Jak zjistím, jestli je problém v zásuvce, ve zdi, nebo někde jinde? (Zapojení do pokojové antény je v pohodě, ale nechci jí tu mít)
Doplňuji:
Tak to vím téměř určitě, že spousta lidí tu jede na společnou anténu, jednak tu satelit nemá vůbec nikdo a pochybuju, že by ani jeden ze 72 bytů v tomto bloku nepoužíval společnou anténu …

Nejlepší odpověď
anonym

Obvykle jsou účastnické zásuvky na anténních rozvodech zapojeny v serii – odshora dolů…
😉
Takže se dojdi zeptat souseda nad tebou, jestli jeho zásuvka funguje – pokud ano, zeptej se ještě souseda pod tebou – jestliže i jemu funguje, je problém ve tvé zásuvce (vyměń zásuvku). Pokud je soused pod tebou také bez signálu, je problém někde mezi tvým horním sousedem a tebou – vyměň koax.

Další odpovědi
www

Nejdříve pečlivě zkontroluj veškeré kabely od zásuvky STA ke tvým zařízením i mezi nimi (přechod kabelu na koncovku). Tady bývá problém nejčastěji. Teprve pak bych zkontroloval i samotnou zásuvku.
Pokud je vše v pořádku, obrať se na správce domu.
Zkušenost

marci1

V první řadě si zkus zjistit, jestli vám v domě ještě funguje společná anténa. V hodně případech se již společné antény ruší ( satelity, kabelovky ap. ).
Doplňuji:
V tom případě platí odpověď „mowla“.

mosoj

Ještě napiš jakou máš TV. Pokud máš novou tak si zjisti jestli má analogový tuner. Pokud má, tak si ho zapni, pokud se to nazapíná automaticky.
Většina společných TV převádí DVBT na analog ale také nemusí.
Prioritně si od souseda zjisti jakou má konfiguraci on.

To se tě sice netýká ale zásuvky společné antény určitě nejsou zapojeny sériově.

Doplňuji:
Blafy zde ale nikomu objektivně nevadí.

Zbynas

Spousta z vás začala psát z cesty. Já řekl, že mi zapojení do pokojové antény funguje, to znamená, že všechno od televize až po můj koax k TV zásuvce (nebo pokojové anténě chcete-li) funguje. Nefunguje to někde mezi TV zásuvkou a anténou na střeše. A já se ptám, kde.

anonym

Mosoji – chceš snad tvrdit, že obvyklé zapojení účastnických zásuvek na společnou anténu v bytovém domě je HVĚZDICOVÉ (paralelní)??? – tedy že do každého bytu vede z rozbočovače ZVLÁŠTNÍ KABEL a všechny zásuvky jsou koncové???
ROFL…

mosoj

Bylo by dobré si zjistit jak vypadá sériové zapojení.

anonym

Mno… Já si až dosud myslel, že to vím…
Můžeš mne, prosím, poučit o jaké zapojení se tedy jedná?
Abych zase příště nevypadal jako blbec…

mosoj

Vepište odpověď…http://w­ww.ktkadan.cz/ma­nual.php

Ano buď tam jde zvlášť koaxiál, nebo se používá systém průběžných zásuvek. V každé zásuvce je pak odbočovač. Kdyby to bylo v sérii tak když by byla jedna zásuvka odpojena tak to nemůže fungovat. Ta koncová zásuvka se tam dává kvůli zachování vstupni impedance.

anonym

…„zvlášť koaxial“… – promiň, ale tato topologie v rozvodech se zavádí až s montážemi UTP – se samotným koaxem jsem ji nikde neviděl…
…koncová zásuvka… – ano, je mi jasný rozdíl mezi zásuvkou průběžnou a zásuvkou koncovou, mající na ´výstupu´ terminátor
…ale zajímá mne, jak se jmenuje rozvod s „průběžnými zásuvkami“ – nejde-li o seriový (seriový, jak píšeš, je „blaf“!!) – o jaký rozvod se tedy JEDNÁ?? A – mimochodem – odpojíš-li jednu z průběžných zásuvek, tak ty ´za ní´ opravdu nefungují!!! – někdy nefunguje celý rozvod (záleží, jak moc v konkrétním případě chybí terminátor…

mosoj

Nic neprominu. Je třeba se naučit co je odbočování z vysokofrekven­čního vedení. Viz. schema průběžné zásuvky z knihy Milana Českého ( lepšího anténáře neznám).
Ze sériovým zapojením to nemá vůbec nic společného i když se tomu tak říká.

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/672124/DSCN0600­.JPG
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/672123/DSCN0599­.JPG

anonym

O odbočování není v dotazu ani mé původní odpovědi ani řeči – šlo o zapojení zásuvek na rozvodu, nikoli o zapojení následných příjímačů!!!*)
Jak jinak, než seriově, jsou ty zásuvky zapojeny na koax???
___
*) nikdy a nikde nepíšu, že by snad televize ´účastníků´ byla zapojeny seriově!!

mosoj

Vedení je průběžné ( přerušení je nahrazeno vinutím trafa nebo směrovým vedením) jako součást odbočovače. Odbočovač je také součástí zásuvky. Na konci odbočovače jsou zdířky zásuvky. Žádné seriové zapojení nevidím. Vřele doporučuji uvedenou literaturu.

Také je v ní uvedeno že se odvádí odbočovačem jenom část energie ze souosého kabelu.
Tedy prakticky na konci řady má účastník nejslabší signál. Toto by se při seriovém zapojení dít nemohlo.

anonym

Aha… No – dobře…
Kukni na http://www.ob­zor.cz/files/fi­les/ZAR-SAT_10_P3_cze.pdf , jde o návod k zapojení průběžné učastnické zásuvky TV. Pozornosti doporučuju zejména stranu 3.
Montáž – body 1–4 a bod 5 (to, že se výstupní kabel připojuje stejně, jako vstupní!)
Obrázky, zejména 2. a 3. to pak poměrně názorně zobrazují…
Takže – kabel není průběžný, ale vede od zásuvky k zásuvce, v každé je vstupní i výstupní nasvorkován (vyjma koncové, kde je terminátor a tedy není výstupní).
Je to seriové zapojení zásuvek – nebo ne? A pokud ne – o jaké zapojení zásuvek se jedná?
___
Opět zdůrazňuju, že píšu o zapojení zásuvek (na což se zatatel ptal), nikoli o principu rozbočování a nikoli o zapojení TV.
___
Dále – indukční rozbočení je možné – ale v zásuvkách běžně se nedělá…

kablik

v žádném případě se nehrab v zásuvce, tak jak ti radí ostatní, poptej se u sousedů a když nepořídíš obrat se na správce domu…

www

Jasně. A pak mu správce řekne, že má vadný kabel od zásuvky k TV a nechá si tu návštěvu proplatit 😁

MWodas

No me vy zajimalo jsk zjistit ze je kabel funkcni nebo kde je chyba. Zda je dobre zapojeny. Prijmac je na strese v druhem patre mi antena jde ale dole uz ne. Je moznost kabel napr nejak propipat?.