Jamajka

Jak poznám, která karta SIM patří do mého mobilu?

Je to asi hloupá otázka, ale potřebovala bych poradit se svojí novou SIM kartou od tmobilu. Vím, že jsou 3 různé – mini, mikro a nano. Největší, nano, sice do mého mobilu (LG L90) pasuje, ale vždy se mi na ploše zobrazí ikonka s obrázkem, že není vložena karta a když jsem se pokusila ji aktivovat 1. hovorem, nemohla ksem se nikomu dovolat. A nerada bych si zničila simku tím, že vylomím menší verzi, která nakonec také nebude ta správná. Co by tedy mohlo být mým problémem? A prosím, hloupé komentáře si nechte;). Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
brillant

Výrobce udává, že do tlf. LG L90 patří karta mini SIM (klasická)
http://www.lg­.com/cz/telefo­ny/lg-D405N-l90

Název karty (Označení) Velikost
Mini SIM (2FF) 25,0 × 15,0 × 0,76 mm
Micro SIM (3FF) 15,0 × 12,0 × 0,76 mm
NanoSIM (4FF) 12,3 × 8,8 × 0,67 mm
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/SIM_karta
http://forum.cnew­s.cz/viewtopic­.php?f=61&t=25571

Fukčnost karty zkuste v jiném telefonu. Když SIM karta v jiném telefonu bude bez problémů fungovat obraťte se na servis telefonu. Když SIM karta v jiném telefonu nebude fungovat obraťte se na operátora (T-mobil).

Další odpovědi
cochee

  1. Jsou nikoliv tři, ale čtyři různé velikosti SIMkarty. Největší se nazývá prostě SIM a má velikost platební karty, je to to „celé obrovské,“ co dostaneš od operátora. Zbylé tři zobrazuje obrázek, který jsem přidal do Zdroje. Největší z nich opravdu pasuje do tvého LG, ale nejmenuje se nano, ale mini – nanoSIM je naopak ta nejmenší z nich a kdybys vyloupla mikro nebo nano velikost, ve tvém mobilu nebude držet a musela bys použít redukci.
  2. Přesvědč se, že jsi SIMku vložila správným způsobem. Vezmeš-li do ruky odkrytovaný telefon tak, že se díváš na baterii a přitom kamera je nahoře, SIM patří do štěrbiny vpravo nahoře nad baterií a přitom „uřezaný“ roh SIMky je viditelný a je vpravo, ostatně vedle místa pro SIM je poloha naznačena symbolem. Necpeš ji, doufám, do slotu pro paměťovou kartu. A je do štěrbiny zasunuta až na doraz?
  3. Při splnění bodů 1. i 2. pak už jen možnost, že buď telefon nebo SIM jsou vadné. Vyzkoušej v telefonu jinou SIM a naopak vyzkoušej tuto novou SIM v jiném telefonu. Pokud je vadná SIM, reklamuj ji; pokud je vadný telefon, zde podle jeho stáří (nepíšeš, jestli je i telefon nový – pak by přicházela v úvahu taky reklamace).

Zdroj: http://www.sve­tandroida.cz/me­dia/2013/11/mi­ni-micro-nanosim.png

anonym

patří do něj mini simka. vylomením, se karta nezničí, vloží se zpět do rámečku a vloží do telefonu. sobě jsem si jí vystříhal nůžkama a bez problémů.