Kelt

Je možné, aby mobil fungoval bez zadání PINu?

Pořídil jsem si dotykový telefon, ale protože tam byla nějaká vada, musel jsem si pořídit novou SIM kartu ke starému telefonu. Když ji vložím do telefonu, nechce to po mně zadání PINu. Není to divné? Děkuji.

Nejlepší odpověď
jirka F

Není zadání nebo nezadání pin je volitelné v nastavení mobilu.

Další odpovědi
elkon

Pin není používání telefonu potřeba. Nikdy jsem ho nepoužíval, akorát to zdržuje start. Nikde ho nenechám povalovat, nikdo cizí k němu nemá přístup. Můj nynější telefon umožňuje blokování otiskem prstu, ani toto nepotřebuji.

Klaproth

Je to možné. Já žádný PIN nezadávám a telefon funguje.

Dochy

Nepíšeš o jaký PIN konkrétně jde. Není potřeba zadávat žádný.

PIN k SIM kartě: pokud vím defaultně je vyžadován, ale po jeho správném zadání je možné v telefonu nastavit že nemá být vyžadován. Telefon tuto informaci zapíše na SIM kartu a i když SIM dáš do jiného telefonu, telefon ji bude moci používat i bez zadání PINu (samozřejmě můžeš kdykoli zas nastavit že PIN používat chceš). Pokud je PIN vyžadován a ty jej nezadáš, telefon se nebude schopen přihlásit do klasické telefonní sítě (tj. nezavoláš si s vyjímkou nouzového 112, nejsem si jist zda lze volat na naše národní 15×) ale jinak bude fungovat.

PIN (heslo) na telefonu: je na tobě jaké zabezpečení telefonu si zvolíš – pokud jde o Tvůj telefon. Já mám telefon služební s korporátním nastavením bezpečnosti a tam je heslo vyžadováno a nemohu jej deaktivovat. (tedy mohu, mám telefon fyzicky u sebe a mám k němu přístup, ale přišel bych o veškeré přístupy k firemnímu profilu)