Petka 22

Jak poznám kontrakce, kde a jak bolí???

jak poznám kontrakce kde a jak bolí???

Nejlepší odpověď
panenka

kontrakce jsou pravidelné děložní stahy které se opakují.pokud tyhle kontrakce pocituješ po 10 minutách nebo po 5 minutách je nejvyší čas odjet do porodnice.více ti pomůže zde tento odkaz

Zdroj: http://www.emi­mino.cz/denic­ky/pravidelne-kontrakce-aneb-jak-tohle-mohl-nekdy-nekdo-vyslovit-1905/

Další odpovědi
afro.minerva

To se dá těžko popsat. Je to taková bolest trochu podobná té menstruační, ale je daleko daleko silnější. Prostě cítíte, jak se ve vašem těle něco stahuje. Líp to popsat nedokážu. Když to přijde, tak je vám naprosto jasný, co to je. Ze začátku si možná nejste jistá, jestli to jsou jenom poslíčci, ale až to trochu zesílí, tak to každá ženská pozná. Máme to v sobě zakódovaný. Bolí to hlavně v břiše, ale taky to vystřeluje do zad. Jakoby kolem celého trupu. Otázka zní také v jaké fázi porodu. Nejdřív to bolí jakoby vevnitř a jak miminko pomalu sestupuje, tak se ta bolest přesouvá směrem ven, spolu s tím dítětem. Jasně budete cítit postup hlavičky. Ale to určitě v dannou chvíli poznáte. Každá ženská to pozná. A žádný strach. Ženské tělo je na těhotenství a porod připravené už když dostane první menstruaci a v průběhu těhotenství se také připravuje. Je to zcela přirozené a když se nebudete porodu bránit, tak vám tělo pomůže. A když se miminko narodí, tak je to něco fantastického…

pimpinella

Kontrakce pravděpodobně poznáš. Jsou pravidelné a odehrávají se v břiše. Dají se připodobnit střevním potížím a taky se dají docela dobře rozdýchat. Doslova. Důležité je vědět jak, předporodní příprava není jen sranda vhodná do sitcomu.