panxnotdead

Jak poznám, jestli mám otřes mozku?

A dá se poznat, jestli mám lehký, nebo těžký?

Nejlepší odpověď
badisko

Jak poznám, jestli mám otřes mozku? Nemas, dal/a jsi dohromady vetu…

Další odpovědi
Matthew

Při otřesu mozku se většinou motá šiška, pocit na zvracení, mdlo před očima. Pár jsem jich zažil, ale díky bohu byly to spíš ty lehčí otřesy.

iceT

příznaky

Bolest hlavy
Poruchy vidění
Závratě a nevolnost
Ztrátu rovnováhy
Zmatenost
Zvonění vuších
Nesoustředěnost
Amnézie

Rozdělení otřesu mozku podle délky poruchy vědomí

  1. stupeň – sekundy, mx. do 5 minut (většina komocí)
  2. stupeň – do 15 minut
  3. stupeň – do 30 minut

Nad 30 minut neklasifikujeme poranění jako komoci, ale již jako difuzní axonální poranění nebo kontuzi (pohmoždění).

http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/medici­na/neurologie-nemoci-vysetreni/otres-mozku-definice-priznaky-prvni-pomoc-lecba-rekonvalescence

http://otres-mozku.zdrave.cz/o­tres-mozku/
http://nemoci­.vitalion.cz/o­tres-mozku/

briketka10

teta Wiki a strejda Google ti řekne víc :)

tom004

Dobré ráno. Nepoznáš. Jediný, kdo po příslušném vyšetření rozhodne, je lékař. Někdy i příznaky lehkého otřesu mozku mohou mít daleko závažnější pokračování, které může lékař při vyšetření odhalit.

Damiana

Existuje taková jednoduchá pomůcka, kterou mi poradil lékař při podezření na otřes mozku. Dělá se to třeba při nehodách. Vsedě se na chvíli předklonit a pak prudce zvednout hlavu. Jestli se ti hodně točí a zvedne se ti i žaludek, mohl by tam být otřes mozku. Pochopitelně, je to jen taková rychlovka, nikdy to nenahradí celkové vyšetření. Ale myslím, že lidé, kteří mají nízký tlak, by po téhle zkoušce museli mít otřes mozku pořád.:-) Platí to jen pro ty, kteří podobné problémy normálně nemají.

chachar1922

No, kámoš měl lehký a motala se mu furt hlava a chtělo se mu spát a samozřejmě ho bolela. Ale nejsem odborník a vím o tom houbelec.