tana2002

Jak poznam jestli mám angínu nebo chřipku?

Ahoj,už 3 dny mě pálí příšerně v krku a na pruduskach,dnes v noci jsem kvůli tomu nemohla usnout,jsem hrozně unavená a bolí mě hrozně celý tělo a hlava.poraďte mi prosím.
Doplňuji:
+mi je hrozná zima a když dýchám,tak mě hrozně pálí na pruduskach.Zajdu k doktorovi co si myslíte že to bude!?

Nejlepší odpověď
brillant

Jdi k lékaři. Fundovanou odpověď může dát jedině on.

Další odpovědi
anonym

K doktorovi zajdi – a pokud tě „pálí na průduškách“ může jít i o bronchitidu (zánět průdušek) – s tím ´nelaškuj´ – může se z něj, případně, vyvinout i pneumonie (zápal plic).

Zbynas

Přesně jak píše brillant, ale spíše to vypadá na angínu, chřipka se až tolik neprojevuje …

msi

jak píše brillant, to bych zarámoval a uzavřít téma.

Nely.P

Doporučuji zajít k lékaři…

HM

Az budes mit chripku, bude te bolet cely clovek. A navic chripka je docela vzacna, obvykle ma vetsina jen nachlazeni.

da ny

Angína (+čepy na mandlích, zduřelé uzliny), virová amgína, viróza, zánět horních a dolních dýchacích cest, zánět průdušek nebo astma........
Chřipka – výskyt jen vzácně.
Ráno to chtělo zajít k lékaři, aby zhodnotil, zda budou potřebná ATB a poslechl plíce (průdušky), případně doporučí, co si zakoupit na virózu a bolavý krk v lékárně, kde Vám také poradí.
Přeji brzké uzdravení :)

Stingo

Když jsem měla angínu, nelidsky mě bolelo v krku, že jsem nemohla dobře ani polknout. Kdežto při chřipce či nachlazení to proti tomu jen v krku „šimralo“.