Gabe

Jak poznám jedlé a nejedlé kaštany?

Nejlepší odpověď
irij

Strom jedlých kaštanů má list ve tvaru jedné čepele. Nejedlý jech má pět. Plod j.k. nemá velkou světlou plošku. Ale jinak pochybuji, že by si někdo dovolil prodávat nejedlé. Ikdyž u nás…

Další odpovědi
Terryle

Jedlé mají jiný tvar, jsou jakoby placatější. A pod slupkou jsou chlupaté. Nejedlé jsou ty obyčejné naše, kulaté, co se sbírají pro zvířátka :) A je koupíte v obchodě, tak tam mívají jen jedlé. Dobrou chuť! A pěkný svátky :O)

anonym

Buď je sníš a nebo nesníš.

venkovan

V naší přírodě bych to neřešil, jedlé kaštany u nás až na několik výjimek nerostou. Jírovce madaly (kaštan koňský) původem z Balkánu poznáme prakticky každý a ten pro nás jedlý není (pro zvířata ano, ale vyrábí se z něj léky.. Kaštanovník setý je příbuzný buku lesnímu (rozšířen původně v jižní Evropě, před Asii apod., a jeho plody se prodávají na stáncích, jsou myslím čtyřboké (ne zaoblené). Taky se z něj dělala mouka, třeba jako ze žakudů apod.