Tmavovlaska

Jak poznají statistiku sledovanosti programů? (Např Nova versus Prima)

Strašně se mi líbí, jak vždycky porovnávají ve stejnou dobu mezi jednotlivými televizemi,který program měl větší sledovanost. (Např Hledá se talent a Talentmánia). Zajímalo by mě, JAK to poznají, když se mě např. nikdo neptal na to, na který pořad se dívám? 🙂

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Vybraní lidé dostanou k televizi takovou krabičku, která odesílá data do společnosti zabývající se měřením sledovanosti. Když přijdete k televizi tak se musíte zalogovat na té krabičce a když odcházíte tak se zase odlogovat.

Další odpovědi
Andreas

Kromě těchto krabiček (peoplemetrů) probíhá taktéž každý den dotazování lidí prostřednictvím výzkumných agentur. Denně to může být klidně i 3000 lidí…

Michal

Na to je vybraný vzorek lidí,kteří elektronicky odpovídají ,co v tu určenou hodinu sledují.Nevím jaká je tam statistická odchylka.