Jak pozná tělo, kdy mám potřebu?

Když vstávám v 5:00 první co jdu udělat je na záchod, pokud vstávám v 7:00 tak v pět nejdu ale první co v sedm odělám, jdu na záchod.
Jak tělo pozná kdy vstávám a kdy chci jít na wc? To je mi záhadou.
Kolikrát spím třeba do desíti a nemusím jít na wc. V deset ale jo.

Nejlepší odpověď
anonym

Vleže nemusím dlouho a tak často, ale vstoje ano. Asi větší tlak na močák a působení gravitace, a v neposlední řadě kapacita močového měchýře. Ty budeš buď hodně mladý nebo hodně zdravý, protože TV reklamy na léky proti mužským potížím s prostatou se tě evidentně ještě netýkají :D

Další odpovědi
Funna

nějak jsi neuvedl, jestli je to malá, nebo velká potřeba…malá záleží na tom, jak moc jsi toho vypil a kdy…pokud už je to opravdu nutné…tak se prostě vzbudíš a jdeš…a ta velká obvykle tak akutní nebývá, takže si prostě tělo počká, než se mozek „vyspí“, aby mohl vydat signál k odchodu na onu místnost…

Damiana

Jestli ono to nebude tím, kolik si toho snědl a vypil, než si šel spát. A také v kolik hodin to bylo…:-)

david22

Můj názor je ten: Pokud tvé tělo chce na záchod, ve spánku to nevnímá, proto se ti chce jakmile se probudíš. Je jedno, jestli v 5:00 nebo v 8:00.
Doplňuji:
Chce se ti vždy jen tehdy, až se probudíš. Samotná potřeba močit tě nevzbudí. (trochu zemitě popsáno, ale tak to funguje)