Jak pozná krtek, který je slepý, jakým směrem může kopat a kudy ne, aby třeba nevykopal tunel do doupěte kun?

Nejlepší odpověď
Drap

To se mu stát nemůže. Kuna nikdy nemá doupě pod zemí. Řídí se čichem a pomáhá mu instinkt.

Další odpovědi
orwell

Čich, hmat a sluch má asi víc než dobrý, takže mu to bohatě stačí. Že je slepý? Ani bych neřekl. Viděl jsem ho upalovat po zahradě a myslím, že viděl docela dobře, kam běží. Polapen a vhozen do kýble funěl, prskal a zakusoval se do větvičky jako čert. Já bych mu před čenich teda prst nestrčil.