mrblackwell

Jak postupovat při neplatnosti VZV průkazu ?

Uplynul rok co jsem naposled absolvoval kurz na VZV. Po roce jsem neabsolvoval žádný kurz či školení pro jeho obnovu. Došel jsem do situace kdy jsem odmítl z tohoto důvodu dal v řízení VZV pokračovat. Nadřízený mě pořád do toho tlačí, že to prý nevadí. Ale dál to odmítám, protože nechci dál riskovat, že při nějaké nehodě či škodě bych si způsobil nemalé problémy. Navíc VZV není hlavní náplň mé pracovní doby a jsou tam další co platný průkaz mají. Docela nepříjemná situace, ale raději budu pro nadřízeného za blbce, než se dostat do maléru. Jak by jste se zachovali ? Dík za tipy nebo i zkušenosti.

Odpovědi
elkon

Ve smyslu předpisů děláš dobře. Pokud by došlo k nehodě, odpovědnost je na tobě. A všichni by tě hodili přes palubu. Z pracovního hlediska je to o tom, co máš ve smlouvě. Podle toho se rozhodovat, zda oprávnění prodloužit, nebo ne.

Viktorie II.

Jak postupovat? Prodloužit si platnost, nebo neriskovat a nejezdit po place.