Hannah.S

Jak postupovat po chiptuningu a nepřevzetí zpět našeho vozu AUDI Q5 3 TDI?

HELP – V pátek 12.4.2019 jsme dali do neaut.servisu v Praze chipovat náš vůz. Po 4 hod max. mělo být hotovo. Ovšem po 6,5 hod nám volali, že s naším autem nedjedeme, protože při nahrávání jejich SW chipu auto nestartuje. Nic jsme zatím neplatili, dostali jsme náhradní vůz, abychom se dostali zpět domů 100 km. Slibili nám v pobočce, že na autě budou dělat celou sobotu a zavolají, ale nikdo nevolá. Máme z toho špatný pocit, co se děje. Prý chipování provedou na své náklady, budou pracovat na chybě s nastartování a v případě nutnosti výměny řídící jednotky to jde také na jejich náklady. Auto máme nově od 15.3.2019 a bojíme se, že budou zasahovat do něčeho, s čím pak budeme mít problémy v jízdních vlastnostech.
NOVÝ STATUS:
Dnes 15.4.2019 volali z pobočky, že se jim stále nedaří nastartovat auto a že to vypadá na výměnu řídící jednotky motoru.Tak to je SÍLA.

OTÁZKA ZNÍ: Jak máme postupovat v našem případě (jak byste postupovali Vy), na co si dát pozor a na čem trvat při převzetí vozu)? Děkuji předem za všechny rady a tipy.

Nejlepší odpověď
Mp2

Jako promiň, já mám na chiptuning svůj názor…
Navíc u nového auta.. A v neautorizovanem servisu…
To je prasárna na Ntou..

To si jako neudělali zálohu??!!!

Další odpovědi
Edison

Předně chipovat nové auto je nesmysl a vůbec se nediv, kdyby Ti škrtli veškeré záruky. Jak postupovat? Teď už je pozdě bycha honit. Promiň, ale za hloupost se holt platí. Někdy i velmi mnoho hodně.

nyjono

Chyby se zpět vzít nemohou.
Aspoň by se mohlo auto po převzetí vzít na kontrolu do aut.servisu. Tam by vám aspoň mohli říct, jestli je vše, jak být má.

U takto drahého a nového auta mi přijde zbytečné šetřit na takovéto úpravě v neaut.servisu.

Viz výňatek z článku:
Podstatné je, aby úpravce věděl, co činí. Musí mít tudíž perfektní znalost dané řídící jednotky, jejích vlastností a pastí ....... nesmí tápat ve tmě, může tím jednotku či motor nevratně poškodit (jakkoli se to nemusí projevit okamžitě). ....... Seriózní úpravce také zálohuje vaše dosavadní nastavení, aby vám zachoval možnost vrátit se v případě nespokojenosti do bodu nula.

Zdroj: https://www.tip­cars.com/maga­zin/nase-tema/chiptuning-jak-autu-prospet-a-nenaletet.html

Kryšpín

Takhle pěkné a drahé postrkovadlo přenechat do neaut-servisu je odvaha, po opravě nechat zkontrolovat v aut-servisu. V žádném případě nepohrdám neaut., ale v aut. s. mají denně stejné a podobné plechovky, tudíž mají větší zkušenost a nechají si to také dobře zaplatit, ovšem např. i s opravou chrupu není vhodné se svěřit obvodnímu lékaři.

Hannah.S

STATUS PŘÍPADU: Třeba to někomu pomůže při budoucí koupi ojetého vozu.

Po týdnu čekání, zda naše auto rozchodí v chip servisu – nám volali, že se jim podařilo auto zprovoznit.
Na místě nám ale oznámily, že máme VYKUCHANÝ FILTR PEVNÝCH ČÁSTIC a byl i upravený SW řídící jednotky motoru, aby se nic nepoznalo.
Proto nešlo auto chipovat a manžel musel nakonec zaplatit 5.500 Kč.
Ještě ten den navečer volal manžel do bazaru v Praze,kde jsme kupovali auto a řekl jim nové zjištění o voze. A naštěstí byli vstřícní a zároveň vyděšení jako my a řekli, ať vůz přivezeme a bude se to řešit jako reklamace.
Dojeli jsme tam v nouzovém režimu s nahraným originálním SW AUDI.
No a teď čekáme a věříme, že vůz dají dohromady jak to má být a udělají i na naši žádost exstra kontrolu emisí (ze zákona na to mají 30 dnů na opravu)

Hannah.S

ZÁLOHA původního nastavení je provedena a pobočka zkouší nahrát.
Auto máme koupené ojeté za 320 tis.