jjana

jak postupovat, aby mi zaměstnavatel vyplatil celou mzdu, pokud mám zahájenu insolvenci

Doplňuji:
mám srážky ze mzdy, a zaměstavatel mi je i nadále sráží a odesílá exekutorovi

Odpovědi
Drap

Zaměstnavatel by měl vyplatit celou mzdu. Pokud máš však vypsány na plat srážky, tak ji samozřejmě vyplatit nemůže.
Doplňuji:
Pokud exekutor nahlásí zaměstnavateli, že dluh už neni třeba strhávat, tak to zaměstnavatel dělat nebude

pusinka50

Máš teprve zahájenou insolvenci, nemáš rozsudek, pokud to dobře chápu. Zaměstnavatel ti bude muset strhávat srážky až do soudního rozhodnutí

Cindy

Některé účetní tak činí, i když je to v rozporu se zákonem.
Dle platné dikce insolvenčního zákona § 109, odst. 1 c) – lze exekuci nařídit, nelze ji však provést, tzn. že exekuci vykonávat nesmí. Některé účetní výplatu deponují (vyplatí dlužníkovi/ins. správci podle způsobu řešení úpadku konkurs/oddlužení). V žádném případě nesmí posílat exekutorovi.
Zkuste se s účetní domluvit s odkazem na tento paragraf, příp. požádejte soud, aby v rámci dohlédací činnosti vyzval zaměstnavatele k nápravě.
Druhá otázka je, jestli se tímto postupem nestanete nezaměstnaným;-)