jerry72

Jak postupovat? 14 let jsem družce platil opravy domu a materiál, pak mě vyhodila a nemam nic.

druzka me vyuzila, 14 let jsem opravoval dum a platil material, po dokonceni me vyhodila z domu, dnes jsem bezdomovec a bez penez. Na co mam narok?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Hlada

soud

Anketa s jednou odpovědí je nesmyslná.
Pro posouzení je potřeba víc informací. Z jakého titulu jsi do domu investoval? Měli jste uzavřené nějaké smlouvy? Doporučuju nejdřív se obrátit na bezplatnou právní poradnu a zjistit, jaké jsou šance. Nevěř tomu, že to vyřeší soud. Spíš tě právník připraví o další peníze. V zájmu zachování zdraví doporučuju ztrátu odepsat a brát ji jako poučení do dalšího života.

Další odpovědi
Mc Merkurion

mam jit k soudu

… holt to je ta móda žít na psí knížku … můžeš jít k soudu, ale otázkou je, co vysoudíš …

Drap

mam jit k soudu

Anketa je nesmyslná. Soudit se nemá cenu, pokud jste předem neuzavřeli smlouvu,. Platil jsi těch 14 let prokazatelně nájem? O co se chceš soudit? To že jsi investoval do nemovitosti ke které nemáš žádné právo je pouze tvoje hloupost.

DoTazatel

soud

Jak říká Hlada, tak první běž do nějaké bezplatné (právní) poradny.
Jestli nemáš žádné peníze, tak k soudu snad ani jít nemůžeš. A i kdybys je měl, tak o velké množství peněz stejně příjdeš i kdybys soud vahrál (je to fakt drahé. Lidi se kolikrát soudí o něco v hodnotě pár tisíc korun – třeba max 20 000 kolikrát i o něco za 5 000 Kč a podobně. Ale za celou soudní tahanici OBA zaplatí několik desítek tisíc korun – nevyhraje ani ten, co soud vyhraje = oba tratí, jen ten druhý může mít třeba pocit zadostiučinění).

Soud by podle mě určitě neskončil tak, že by se vaše role prohodily (ty bys dostal dům – který je pravděpodobně její, btw máš pro nás málo informací – a ona by neměla nic). Podle mě by jí možná nařídili uhradit nějakou symbolickou částku jako odškodnění za tobě vzniklou škodu/křivdu. Ale podle mě to nebude o moc větší částka – jestli by vůbec byla větší, než kolik vrazíš do právníků a soudu. A to odškodné bys dostal jen v případě, že bys vyhrál.

elkon

soud

Na to je jediná odpověď, že jsi trouba, který vyhodil peníze. Soud je blbost, ale nebyla jiná možnost odpovědi.

Kryšpín

mam jit k soudu

Klidně k soudu advokát, žaloba, poplatky, soudu předložit veškeré dokumenty a stvrzenky za materiál a opravy a dohodu mezi přítelem a přítelkyní jaké bude vyrovnání v případě rozchodu, neb pokud to jsou výdaje za skočné tak se raději nesoudit..

nyjono

soud

Jestli jsi v toum spolužití přemýšlel stejně jako při pokládání této otázky – ankety, tak se nemůžeš divit, že to takhle dopadlo.
Zkus právníka ve městě, kde žiješ, často mají 1.konzultaci zdarma.
Na co máš nárok, to je z tvého popisku těžko vědět.
Máte spolu sepsanou nějakou smlouvu? Jakoukoli. Můžeš dokázat, že jsi platil a co?

Bobek 2

Pokud půjdeš k soudu, tak tě o zbytek tvých peněz oškube tvůj advokát, a bejvalka tě stejně nějak přečurá a za blbce budeš před soudem ty. Ale pokud máš volbu mezi těma dvěma možnostma v anketě, tak ti holt nic jiného než soud nezbývá.

Edison

Špatně postavená anketa!!!

Krásná škola: Válka Roseových.

Edison

Jinak… zažil jsem něco podobnýho. Řídil jsem se radami zkušených… a vykašlal se na to…