Weroniq

jak poštovní holubi věděli, kam mají s dopisem zaletět?

byli naučeni jen na jednu určitou trasu? jak je na ni naučili? co kdyby je zaujalo něco jiného a nepovažovali za důležité doručit vzkaz a letěli by někam jinam.. čtu zrovna knihu, kde vzkazy místo holubů doručují havrani, je to možné nebo ne?
Doplňuji:
no a když bylo víc hradů, kam chtěli doručit zprávu, tak museli mít ze všech dovezené holuby? a když je všechny vyslali, tak jim je zase museli vrátit? a co když chtěli poslat zprávu znepřátelenému hradu, přece si nevyměňovali holuby i s nimi ne :) přijde mi to moc divné.. tolik míst, tolik holubů, tolik vyměňování

Nejlepší odpověď
MacChill

Bylo to tu mnohokrát..

Holubi si nepamatují trasu ani neumí číst adresy, jen se umí odkudkoli vrátit do svého „holubince“

Další odpovědi
Drap

Poštovní holubi se spáří, dají do holubníku a jsou zavřeni. Po určité době, aý si zvyknou na místo, tak když se jeden z nich odveze a vypustí, tak se nejkratší cestou vracejí domů, ke svému druhovi. Na tom je založen výcvik. Nelze říct holubovi, poletíš do Prahy nebo do Amsterodamu.

terry

Jak píše Drap. Holubi se vrací domů. Mají své místo zafixované.
Pokud se hodně těší na svou samičku, holoubek spěchá a má šanci na vítězství.

venkovan

No byly to stejně hezké časy. A těch poštovních holubů na pekáči. Dneska když pošta ztratí zásilku je problém. Ale když létali holubi, tak zásilka se taky ztratila, ale podle mastné huby se vědělo kde.

Mapel

Opravdu není možné holuba navigovat z místa odledu do různých směrů. Holubáři mají sraz na nějakém místě (státě) a od tud vypustí své poštovní holuby a hodnotí se který se vrátí domů nejdřív. Vrací se jen do rodného hnízda. Nikam jinam.