Anonym*

Jak posílat peníze na soukromý účet přes vkladovou složenku?

Soukromý účet – myslím bankovní účet normálního člověka (ne firmy). Chci na něj poslat peníze přes vkladovou složenku. Vím, že musím zadat číslo účtu, částku, kód banky, ale jak to je s adresou a s variabilním symbolem? Prosím o pomoc, předem děkuji. :)

Nejlepší odpověď
marci1

Přesný návod: https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/platebni-a-financni-sluzby-cr/postovni-poukazka-a

Další odpovědi
Dochy

Do adresy zkrátka napíšeš adresu příjemce. Nejsem si jist, zda je adresa povinná. Do VS napíšš var. symbol, který ste si s příjemcem dohodli, nebo který příjemce požaduje. Pokud ho nepožaduje, nemusíš jej vyplňovat. Slouží jen pro identifikaci platby příjemcem (často např. číslo faktury, zákaznické číslo apod…)

Edison

  1. zvolit správnou složenku.
  2. myslím, že ani adresa ani variábl netřeba.

Ale na každé normální počtě jistě rádi poraděj, pomůžou.