Kalim_YT

Jak podpořit růst vousů?

Dobrý den, je mi patnáct jet, a mám takový „problém“. Na tvářích a pod nosem mi roste jen takové „chmíříčko“ a na bradě jeden chlup :D.
Není nějaký připravek, nebo babská rada jak ten růst podpořit?
Vynechte prosím odpovědi typu: „Buď za to rád, nemusíš řešit holení“ atd..

Nejlepší odpověď
annas

Každý muž má jinak husté vousy, je to dané geneticky a množstvím hormonů, které se zvyšují právě v pubertě., když se vám mění i fyzické znaky.

Četla jsem, že nejdříve se vám objeví pubické ochlupení, teprve pak začnou růst rychleji vousy a objeví se i ochlupení v podpaží. Někdy to trvá až 2 roky.

Co na růst vousů? V pubertě zřejmě čekat.

Mrněte se do odkazu

https://www.men­world.cz/clanek/ti­py-pro-vousy-co-delat-pro-jejich-rust/

anonym

Protože jsi už uzavřel otázku, odpovím ti aspon tady. V 15-ti letech je to „chmýříčko“ jak říkáš zcela normální ale vousy ti plně nevyrostou dřív než v dospělosti. Většina kluků si to holí hned, jiní nechají přirozeně růst a čekají. V 15-ti by ti vousy stejně ale neslušely. O žádných přípravcích podporujících růst vousů opravdu nevím, taky kdyby něco takového existovalo nevím kdo by měl o to zájem. Protože muži plešatí spíše na vlasech. No nic takového, že máš být rád že se nemusíš holit ti neříkám. Hodně kluků chce mít vousy i v tvém věku, takže to chápu i to proč je chceš mít větší. Ale musíš si ještě načekat. Někdo má už v 17-ti plnovous, jinému je 20 a je rád že tam má vousy aspon 3. Jen tě chci varovat, že tyhle první vousy nevypadají dobře. Prostě se zatím hol když bude potřeba, však ono jednou zpozoruješ když už ti rostou plnohodnotně. Jinak pokud po vousech tolik toužíš, udělej co ti radí Drap.