Minas

Jak po vyhození z VŠ být stále student?

Začal jsem na vysoké podnikat díky výhodným podmínkám do začátku, zejména z důvodu ušetření soc. a zdrav. pojištění, které může být i 6 tisíc měsíčně. Když člověk začíná s podnikám od nuly a bez půjčky od banky nebo rodiny, je to složité, tohle to alespoň ulehčilo. Problém je ale ten, že za poslední půl rok jsem byl podnikáním více zaujatý než školou a rozhodli se me vyhodit z důvodu malé docházky. Mám ještě 30 dní než mi zruší status studenta, ale bohužel v podnikání stále začínám a výdělek by proplatil více méně jen poplatky za podnikání. Nechci se toho vzdát, rád bych to dále budoval, je proto nějaká šance jak být znovu student? Zda by me vzali někam do studia?

Odpovědi
Filip84

Mohou vzniknout čtyři scénáře:

  1. najdeš si jinou vysokou školu, na které Tě přijmou jako žáka do studijního programu v denním studiu a budeš dál podnikat, jak podnikáš, pak je více než pravděpodobné, že se to, co se stalo, bude opakovat, dříve nebo později,
  2. najdeš si jinou vysokou školu, na které Tě přijmou jako žáka do studijního programu v denním studiu a budeš považovat školu za prioritu #1 a tomu podřídíš čas věnovaný podnikání. Pak je jistá šance, že dokončíš školu i udržíš podnikání, ale také je risiko, že nedokončíš školu a / nebo skončíš s podnikáním,
  3. budeš se věnovat podnikání naplno, jak můžeš, a pokud Ti nestačí peníze z podnikání, najdeš si k tomu přívydělek: práci na dohodu o provedení práce / dohodu o pracovní činnosti, práci na zkrácený úvazek atp.,
  4. najdeš si jinou vysokou školu, na kterou Tě přijmou, a s podnikáním skončíš. Pak je jistá reálná šance, že dokončíš vysokou školu.

Rozepsal jsi se dost, ale faktů je v tom málo. V kterém ročníku jsi školu ukončil, o jaký jde obor, s jakými studijními výsledky jsi se se školou „potýkal“, atp. Zhodnotit, zda má smysl investovat čas a píli do školy, nebo se věnovat raději jiné výdělečné činnosti, si ale musíš stejně sám, tak jako tak. Něco musí být prioritou, a pokud škola nebude tou prioritou, nemá cenu do toho ani jít.

elkon

To si musíš rozmyslet, když nelze dělat oboje, musíš si vybrat. Někam by tě možná vzali, ale dopadne to pak stejně, že?

Dochy

Rozmysli se co chceš dělat. Pochybuju, že Tě někde přijmou v půlce akademického roku – podle mně ani tam, kde berou bez přijímaček. Další šanci budeš mít s přihláškou na jaře, akademický rok od září-října.