anonymmm

Jak ostříhat želvám drápky?

Mají v nich černé žilky, bojím se, že když je ustřihnu, tak jí to bude bolet a krvácet. Má někdo podobnou zkušenost?
Doplňuji:
mám vodní želvu a je to sameček, ty drápky má na předních končetinách opravdu dlouhé a už se jí dvakrát stalo, že se píchla do oka a hnisalo to

Nejlepší odpověď
anonym

V domácích podmínkách bych použila plochý měkký pilník na nehty.

Další odpovědi
anonym

asi jak u psů, je tam ten nervík, ale želvám se drápky přece nestříhají, tak jim dej do terárka kámen, oni si je budou obrušovat samy
Doplňuji:
Tady jsem něco našla, pokec o želvách, je tam napsáno, že želvám se drápky nestříhají
http://zelvy-vodni.blog.cz/0907/va­se-zelvy-mapova-neprava

beer

Pokud si na úpravu drápků netroufneš sama a skutečně je potřeba jejich zkrázení, svěř to raději veterináři. Je to otázka chvilky a stojí to pár kaček. Veterinář ti navíc ukáže, jak se správně provádí a příště to zvládneš sama.
Vet.praxe
Tady máš vše potřebné:
http://www.eu­zelva.cz/clan­ky/uprava-drapu-a-zobaku-zelvy.html
Doplňuji:
P.S.: předpokládám, že máš suchozemskou želvu.
U vodních želv je to podobné. Tady ale mají někteří samci drápky na předních končetinách delší a ty se většinou nestříhají.

zjentek

rozhodně to nedělej! Už jsi viděla, aby si želvy a jiní v přírodě stříhali drápy? Dej jí k dispozici ty drsné kameny a nech to na přírodě. Zlepši podmínky, postarej se! Přečti si třeba toto http://www.rambo-zelvisky.estran­ky.cz/clanky/pe­ce/suchozemska-zelva-strihani-drapku.html ,než budeš dělat jakékoliv závěry a experimentovat ,( ..taky měj na mysli, že lidské plemeno je tak krátkozraké a úzkoprsé, že člověk klidně úplně vytrhá drápy psům, kočkám, a pak tyto mrzáčky nazývá svými miláčky. Mělo by platit, že pokud odeberu jakékoili zvíře nebo tvora přírodě a vyhlásím jej za svůj majetek a nejsem pak schopen časově zajistit, aby se třeba drápy obrušovali přirozeně, neměl bych takové zvíře vlastnit! ..jinak nejsem normální a měli by mě trestat. A že je zvíře věc, na to zapomeň ..musíš si vybrat mezi zákonem a svědomím ,(

www

V případě vodní želvy bude nejrozumnější navštívit veterináře. Jak už bylo zmíněno, poradí a ukáže co a jak. Pozná navíc druh, pohlaví a posoudí nutnost zákroku.