FerenCZ

Jak oslovovat člověka s titulem za jménem CSc. v běžné konverzaci.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak by se správně měl v běžné konverzaci oslovovat člověk s titulem CSc. za jménem. Vím, že je to označení pro kandidáta věd a tento titul se již neuděluje, ale je vhodné někoho oslovovat pane kandidáte věd? (zní to dost špatně). Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
mosoj

No tak když mermomocí chceš, tak on má také jiný titul, profesor, dr., atd., který musel získat aby to CSc mohl získat.

Další odpovědi
marci1

Titul CSc. je vědecká hodnost.
Oslovujeme akademickými tituly, ne vědeckými hodnostmi, k rozlišení nám pomůže fakt, že akademické tituly doktor, inženýr jsou na vizitkách před jménem. Kdežto vědecké hodnosti kandidát nebo doktor věd bývají za jménem. Titul užíváme jen jeden, i kdyby jejich nositel jich měl pět. Oslovujeme vždy titulem, hodností nebo funkcí nejvýznamnější: pane senátore, i když je doktor práv, pane generální řediteli, i když je inženýr.
http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1124997157-etiketa-oslovovani/203522165­250006/?tema=de­tail

led

Celý titul (pred a za menom) sa používa len pri oficiálnom predstavovaní, v prípade ješitného otitulovaného aj pri prvom predstavovaní v súkromnom živote.

Ako by sa vám páčil v staničnom bufete tento príkaz?
Pán Profesor Doktor prírodných vied Inžinier teoretiky nukleárneho pohonu Jožko Mrkvička Kandidát vied prosím, umyte už konečne ten riad,… Zákazník čaká!

Lamalam

Běžně se používá titrul, který je před jménem. Pokud je dotyčná osoba kandidád věd, určitě bude nejméně docent nebo spíš profesor.Oslovovat někoho rtitulem kandidád věd jsem nikdy neslyšela.

mandat

Přece celkem spokojený Rome :D

blabadop

Tento titul se už neuděluje. Oslovení vol podle ostatmích titulů. Obdobou Csc je dnes Ph.D, takže oslovovat můžeš: pane doktore (záleží na ostatních titulech). Když má před jménem Prof., tak oslovuj pane profesore. Na Csc se neber ohled. Hlavní je to, co má před jménem.

petra15

Pudr. Jozef Fekete Csc ( Posunovac u drahy, celkem slusny cikan):-)