sowa

Jak opravit větší prasklinu v obvodové zdi na chalupě?

Prasklina je asi 3cm široká a je skrz zeď.Na to místě bylo dříve okno, ale někdo ho špatně zazdil-cihly na sebe nevážou. Mohli bychom použít montážní pěnu a přez to maltu ? Také mě napadlo zpevnit prasklinu kramlema- zasekat je do zdi. Tak nevím,jestli je to dobrý nápad. díky

Odpovědi
Usoman

Pokud to není taková prasklina, aby to neohrožovalo statiku, tak bohatě stačí montážní pěna. Nalepit perlinku a udělat omítku. Ale obávám se, že to místo půjde vidět, takže bych to něčím zakryl, třeba obrazem.

mosoj

Nelze zodpovědně radit. Kde je ta prasklina, po obvodě okna ? Potom jak vznikla ? Podle toho vzejde řešení.
Pokud by byla prasklina byla i mimo plochu bývalého okna, tak se velmi pravděpodobně jedná o větší závadu.

MichalV

Dobrý článek na prasklý zdi http://bydlet­snadno.cz/opra­vit-praskliny-ve-zdi/ inspiroval jsem se a upravil jsem to dle nich.