Avatar uživatele
plebs

Jak ohodnotit komfort u různých skupin obyvatel v ČR a v čem se snižuje?

Jaký má komfort poslanec Parlamentu dále vyšší třída, střední třída, nižší třída, nádeník a bezdomovec.
Elitní ministr pronesl, musíme být připraveni pomáhat UA až do jejího finálního vítězství. Možná kvůli tomu budou muset zápaďáci obětovat a vzdát se komfortu.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Disraeli před 41 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Disraeli

Já bych si nestěžoval.

1–Otázka komfortu, luxusu, vymožeností, možností (…) je obecně/společensky vůbec nejvyšší v historii. Téměř nikdy nebylo pro celou populaci tolik dostupností, levnosti, tolik prostředků, volného času, tak málo práce (jakože si může dovolit pracovat málo a nenamáhavě… ne že by jinak nebylo dostatek práce, to spíš naopak), apod.

2–Důležité je především, kdo jak si to zařídí. Pokud nežiju v zemi, kde je hladomor, extra chudoba, násilí/nestabilita a válka, tak jsem primárně já sám zodpovědný za své hospodaření, materiální bohaství (a samozřejěm i celý život). Platí to i pro ty nejchudší země, ale obzvlášť zde, ve vyspělých zemích by to měla být samozřejmost. Lidem se asi nelíbí představa, že si za svůj život můžou z větší míry sami. Problémy být můžou, systémy horší, vlády a hospodaření horší.. ale jednotlivec má zpravidla X možností a vše ostatní jsou pak jen výmluvy, nedostatek vyspělosti/zod­povědnosti nebo nějaký syndrom oběti (kde se dotyčný cítí jako věčná oběť, viní vše ostatní – on sám nic nezmůže, je to mimo něj). Ve vyspělém světě je především problém s mravy a egem – společensky i individuálně. Lidi de facto ve většině případů nemají proč být nespokojení. Oni si tu nespokojenost vytvářejí – buď skutečnou anebo ve svě hlavě/mentalitě.

Upravil/a: Disraeli

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Filip84 Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

To záleží jak dobré sedačky se jim podařilo sehnat. Já to nevím, já k nim do obýváku obvykle nechodím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Komfort oslabuje charakter. Z komfortu nic dobrého nepovstává! 🙄🤦‍♀️

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Proč zápaďáci? Ti si drží své, ať platí ti jiní, když jsou hloupější.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek