plebs

Jak ohodnotit komfort u různých skupin obyvatel v ČR a v čem se snižuje?

Jaký má komfort poslanec Parlamentu dále vyšší třída, střední třída, nižší třída, nádeník a bezdomovec.
Elitní ministr pronesl, musíme být připraveni pomáhat UA až do jejího finálního vítězství. Možná kvůli tomu budou muset zápaďáci obětovat a vzdát se komfortu.

Odpovědi
Disraeli

Já bych si nestěžoval.

1–Otázka komfortu, luxusu, vymožeností, možností (…) je obecně/společensky vůbec nejvyšší v historii. Téměř nikdy nebylo pro celou populaci tolik dostupností, levnosti, tolik prostředků, volného času, tak málo práce (jakože si může dovolit pracovat málo a nenamáhavě… ne že by jinak nebylo dostatek práce, to spíš naopak), apod.

2–Důležité je především, kdo jak si to zařídí. Pokud nežiju v zemi, kde je hladomor, extra chudoba, násilí/nestabilita a válka, tak jsem primárně já sám zodpovědný za své hospodaření, materiální bohaství (a samozřejěm i celý život). Platí to i pro ty nejchudší země, ale obzvlášť zde, ve vyspělých zemích by to měla být samozřejmost. Lidem se asi nelíbí představa, že si za svůj život můžou z větší míry sami. Problémy být můžou, systémy horší, vlády a hospodaření horší.. ale jednotlivec má zpravidla X možností a vše ostatní jsou pak jen výmluvy, nedostatek vyspělosti/zod­povědnosti nebo nějaký syndrom oběti (kde se dotyčný cítí jako věčná oběť, viní vše ostatní – on sám nic nezmůže, je to mimo něj). Ve vyspělém světě je především problém s mravy a egem – společensky i individuálně. Lidi de facto ve většině případů nemají proč být nespokojení. Oni si tu nespokojenost vytvářejí – buď skutečnou anebo ve svě hlavě/mentalitě.

Dochy

To záleží jak dobré sedačky se jim podařilo sehnat. Já to nevím, já k nim do obýváku obvykle nechodím.

Filip84

Komfort oslabuje charakter. Z komfortu nic dobrého nepovstává! 🙄🤦‍♀️

Drap

Proč zápaďáci? Ti si drží své, ať platí ti jiní, když jsou hloupější.