ahold

Jak odstranit ze skla nebo plastu zbytky lepidla po odlepení např. cenovky, návodu atd.?

Nejlepší odpověď
Emefej

Benzínem do zapalovače.

Další odpovědi
kodl67

Dřív jsem používal technický benzín,ale teď už jen WD 40.

Arne1

ze skla levný benzín nebo drahý „odstraňovač etiket“. Z plastu to je problém, ne každý plat tyto chemikálie zvládne.

Midoc

Nejlépe jdou odstranit etikety z lahví od piva, moštů atd. Láhev se namočí dlouho do vody, potom etiketa sama odpadne.
Lepidlo od samolepících cenovek lze odstranit lihem.

elkon

Většinou acetonem, některé lihem.

da ny

Prodávají se odstraňovače ve spreji.
Léta používám stolní, kuchyňský olej. Poradil nám to opravář ledniček.
V bytě nepáchne chemie a nenaleptá se plast. Dá to trochu „šmrdlání“, ale funguje to.

Ametyst

Nejlepší je izopropanol.

paul1

Výborně to jde ředidlem C-6000.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.