alexandra

Jak odstranit rez ve sprchovém koutě?

Je nějaký silný přípravek na odstranění plechových částí ve sprchovém koutě,které jsou rezavé? Je to docela dost. Děkuju za rady

Nejlepší odpověď
gecco

Obávám se, že nejjednodušší (a nejsnazší – a v důsledku asi i nejlevnější) bude výměna „sprchového koutu“…
😉
V konkrétním případě záleží na tom, co je rezavé a jak obtížné je to vyměnit – ošetření (oprava, renovace) by byla ve většině případů hodně náročná – i finančně.
___
Můžeš to nafotit, foto uploadnout na net a sem přidat link?

Další odpovědi
Mc Merkurion

jestli je to hodně,tak jak říká gecco,na výměnu – jinak velmi silný a účinný přípravek je šmirgl a barva…

anonym

odstranit celý sprcháč, pokud je plechový. zřejmě se jedná o smaltovanou vaničku sprch. koutu a ta stejně prorezne durch (skrz)

cochee

Kromě té kyseliny solné bych nejdříve vyzkoušel obyčejný lihový ocet. Neředit a ohřát na co nejvyšší teplotu, pokud budeš omývat třeba houbičkou. Pokud je rez v místech, kde se bude ocet po nalití držet, zkus ho klidně i svařit.

Kepler

oprava: mosoj má pravdu, popletl jsem si to s keramikou, ta HCl vydrží. Omlouvám se.

mosoj

Když použiješ HCl, tak jak zde radí radilové, rez sice zmizí, ale také zničíš smalt !!!. Rez můžeš zpasivovat odrezovačem , lze i naředěnou kyselinou fosforečnou, opláchnout a co dál ? Natřít ? Bude to hnusné a dlouho to nevydrží.

Jakub Tlapal

Existuje spousta přípravků na odstarnění rzi. I třeba takový ocet a jedlá soda dobře funguje. Zkus se podívat po babských radách. Jestli jinak sprchový kout funguje, tak bych ho hned neměnil. Nám se špatně otevíral dveře a taky jsem hned neměnil celý kout, ale koupil jsem jenom nové panty .