Já...

Jak odstranit napálený tuk z litinového roštu sporáku?

Nejedná se mi o metodu pouhého „seškrabování“ či jiného mechanického obrušování, ale jen o „namočení“ roštu do nějaké chem.kapaliny, způsobující rozpuštění tuku a mastnoty ve všech záhybech.

Odpovědi
Bedy

My používáme přípravek Dranba (lze koupit v drogerii Teta). Můžu doporučit.

cochee

Řekl bych, že jsou dosti použitelné ty pěnivé spreje na čištění trouby. A taky bude dost účinné vypálení v ohni, tuky se částečně zoxidují až na CO2 a částečně karbonizují, čistý uhlík (saze).

elektrikář

Pozor u nás naložil kuchař hliníkové ružice od soráku do koncentrovaného čistidla, do druhého dne se mu dočista rozpustla. Úklidové firmy mají na to čistidla. Zkus se podívat na net,

seira

Tento borec by sis tím měl poradit. http://www.de­dra.cz/cz/pro­dukty/?detail=GG0098
Ještě ho nemám vyzkoušený, ale plánuju koupit.

kablik

dotaz: jak se dostává tuk na rošt ve sporáku, to topíte jakým tukem?