ZbyněkM

Jak odhlučnit při rekonstrukci záchod?

Chystáme se rekonstruovat koupelnu a záchod (jsou oddělené se samostatnými vstupy z chodby) a chtěl bych se zeptat, jestli je nějaká možnost, jak odhlučnit záchod tak, aby z něj na chodbě „nešel slyšet každý prd“. Stačí jen utěsnit dveře? Nebo se na něco zaměřit přímo při rekonstrukci? Díky za odpovědi

Odpovědi
elkon

Když provádíte rekonstrukci a záchod je oddělený, nelze udělat vstup do WC mimo koupelnu? Nebo použít zvukotěsné dveře, bývají často v kancelářích, nebo v lékařských ordinacích.
Např. zde: https://www.dve­recag.cz/inte­rierove-dvere/specialni-vlastnosti/zvyseny-hlukovy-utlum/. Je toho na webech více.
Já bych to ale neřešil, jsou to vyhozené peníze.

Drap

Záleží i na stěnách z jakého materiálu jsou. Odhlučnit lze všechno, je to jen otázek financí a zda se to vyplatí.

magorvkleci

Já se bavil s odborníkem a když shrnu dvouhodinovou debatu o decibelech, frekvencích, struktuře povrchu a materiálu výplně, tak prý platí: čím těžší a tlustší materiál a blíž ke zdroji hluku, tím líp. Jenže ono to většinou právě těžké a tlusté být nemůže. Takže aspoň co nejtlustší tvrdá dutá skořápka a vyplnit, aby to nerezonovalo a ze strany zdroje zvuku potáhnout něčím strukturovaným.
Což – uznávám – je zrovna pro záchod naprosto nevhodné.
Stejně to nakonec budou obkladačky na dvojité SDK a dovnitř vata, co jiného. Ale aspoň dveře těžší a tlustší než ty z lisovaného papíru.

No ale jestli mezi místnostmi vede nějaký průzvučný kanál, buď přímo ventilace nebo dutina pod prahem, nad příčkou apod., tak ten funguje jako hlasová trubka na lodním můstku.