zenda

Jak odhlásit dceru z trvalého bydliště ?

Bydlím sám v bytě, v nájmu svých rodičů. Bydlela se mnou dcera 23let, roku 2013, v prosinci se odstěhovala se vším, co doma měla. Nenechala zprávu kam šla. Jen vzkázala, že se už nevrátí. Vzhledem k tomu, že se mnou žádným způsobem nekomunikuje ( e-mailem, SMS, telefon … ), chci ji zrušit trvalý pobyt u mne. Můžete mi poradit, jak na to?
Předem děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Hamon

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-odhlasit-nezdarnou-dceru-z-trvaleho-bydliste
Doplňuji:
https://www.go­ogle.cz/#q=Jak+od­hl%C3%A1sit+dce­ru+z+trval%C3%A9ho+by­dli%C5%A1t%C4%9B+%3F

Další odpovědi
Drap

Ano lze. Pokud nemá dcera k bytu žádná vlastnická práva, tak stačí požádat na příslušném OÚ. Bude nutno svědecky doložit, že se na uvedené adrese již delší čas nezdržuje.

anonym

Pokud máte nájemní smlouvu s rodiči, tak odhlásit dceru ze svého bytu můžete vy. Jinak bude třeba, aby ji odhlásili přímo vlastníci nemovitosti, čili rodiče. Stejně je u takovéhoto odhlášení zapotřebí mít svědky, takže na obecní úřad zajděte všichni tři. Oznamte, jak se věci s odstěhováním dcery mají, a doložte, že žádné věci osobního charakteru u Vás již uloženy nemá.

ivzez

Zrušit trvalý pobyt lze osobě,
která v bytě/domě fyzicky nebydlí.

Stačí zajít s nájemní smlouvou na obecní úřad a dceru odhlásit.
Bude-li úřad požadovat svědectví, že u Vás dcera nebydlí,
postačí výpověď sousedů.

Pro zrušení trvalého pobytu se nevyžaduje doložení
skutečnosti, že u Vás dcera nemá žádné osobní věci.

Naopak bývá poměrně časté, že si děti některé věci nechávají
u rodičů, odstěhují si je až později do (vlastního) většího bytu.
Doplňuji:
Nezapomeňte dát dceři o zrušení trvalého pobytu vědět,
SMSkou nebo e-mailem (uložte si je).
Dcera si pak bude muset nechat vyměnit občanský průkaz.