aevul

Jak odeslat zásilku tak, aby se adresát nedozvěděl odesílatele?

Odesílám zásilku. Nechci, aby adresát věděl, od koho zásilka je (nemám problém se prokázat občankou při odeslání, nejde o nic nelegálního, ani pohoršujícího). Je určitá pravděpodobnost, že si adresát zásilku nepřevezme a ta bude vrácena odesílateli, v tom případě bych si ji chtěl opět vyzvednout. Lze to nějak zařídit?

Odpovědi
elkon

Zeptej se na poště.

paul1

Což tak zkusit poslat pod jiným jménem a odesilatele dát na P.O.BOX.

df

Napiš co chceš, je to šumák. Vratka se ověří telefonním číslem

Darcy

pošli to pod jménem souseda a pak čekuj jeho schránku :)

aevul

df: dík za tip, zeptám se i na tohle. Nikdy jsem nepřevzatou zásilku řešit nemusel, je to pro mne nová situace.

aevul

paul1: Dobrý nápad, pozeptám se na poště, jestli to jde.

aevul

elkon: Česká pošta už není jediným přepravcem, služeb je víc a já určitě všechny neznám. Předpokládám, že kdyby někdo znal použitelné řešení, odpoví.

Pepa25

Odesíláte e-mailem, datovou schránkou, poštou (dopisem nebo doporučeným dopisem), po holubovi nebo jak?

aevul

Zásilku mailem ani datovkou neodešlu. Poštovní holub mi nezajistí navrácení nepřevzaté zásilky :) Zbylé možnosti už jsou, řekl bych, rovnocenné.

Pepa25

Ne, mezi zaslání doporučenou poštovní zásilkou a obyčejným psaním je ZÁSADNÍ rozdíl v anonymitě odesílatele 😉

aevul

Pepa25: Bojím se, že pro mne jako odesílatele, který žádá anonymitu a zároveň možnost převzetí nedoručené zásilky, jsou opravdu rovnocenné, ani jedna to nesplňuje. Buď je anonymní, ale nedoručená se mi nevrátí, nebo se mi vrátit může, ale pošta adresátovi na požádání sdělí odesílatele.

Pepa25

Přesně tak: anonym nelze poslat doporučeně 🙂. Takže když chcete potvrzení o doručení, tak se musíte k autorství přiznat …