Katoda

Jak odebrat zařízení?

Jak odebrat zařízení (externí HDD, fleška), když mi vyskakuje chyba, že zařízení je využíváno, ale přitom nemám otevřený žádný soubor? Jde někde vymazat „paměť“ toho, co jsem na zařízení prohlížel?

Odpovědi
dr.luha

Rychlé odebrání. Tato možnost je většinou zadána jako výchozí již z výroby. Nastavení máš zde – na disku pravým tl.: Vlastnosti – Hardware – Vlastnosti – Změnit nastavení – Zásady. Tedy, pokud nebliká ledka na zařízení, lze bez problémů odebrat USB, HDD i SSD.

aliendrone

Restartuj počítač, pokud tam zařízení stále bude (i když je fyzicky odpojené), tak ve správci zařízení ho odeber.

iceT

Zkus zavřít i průzkumníka souborů, mě to to dělá, když prohlížím něco na exteráku, všechno zavřu, ale zapomenu na složku průzkumník souborů.