bolak

Jak nejjednodušeji opravit vykotlanou rýhu mezi parketami?

Většina z nich má 1–3mm. Jsou jenom v určitý části podlahy, tam kde se nejvíc chodí a patrně je tam i největší vlhkost. Potřebuju doporučit nějaký konkrétní produkt, který mám koupit.

Nejlepší odpověď
hapiky

Tmely na parkety jsou dvojího druhu. Na vodní bázi(ekologické) např. Bona mix fill, nebo rozpouštědlové např. Junckers Basefill. Nutno podotknout, že se obvykle nanáší celoplošně, tudíž je potom potřeba parkety přebrousit. Takové tmelení má význam jen tehdy, když se parkety nehýbou (nevrzají), jinak by se tmel po čase stejně vydrolil. To vše je jen částečná pomoc, stejně jako pomoci vytlačovací pistole na akrylátové tmely. Ty částečně snášejí pohyb parket, ale problémy se stejně zcela nevyřeší. Zručné ruce mohou provést španování. Jsou to nařezané třísky různých šířek, které vytěsní spáry mezi parketami do kterých předtím bylo naneseno běžné lepidlo na dřevo. Třísky musí být ze stejného druhu dřeva jako parkety. Tato mravenčí práce je nejúčinnější, protože podstatně eliminuje ono vrzání parket.
www.google.cz/se­arch?q=akrylá­tový+tmel+na+p­arkety&oq=akry­látové+tmely+na+par­kety&gs_l=psy-ab.1.0.0i22i30k1­.428.11240.0.19077­.28.27.0.0.0.0­.685.2999.12j8j1j5-1.22.0....0..­.1.1.64.psy-ab..6.22.2973­...0j33i21k1j3­5i39k1j0i5i30k1j0i67k1j0­i22i10i30k1.0­.NiKd9MuMTqI

Další odpovědi
Drap

Záleží jak je široká. Zřejmě bych u spár do cca 5 mm volil pečlivý vyčištění a zatmelení. Možná bych použil i nějakou dvousložkovou pryskyřici.