Avatar uživatele
iceT

Jak nebo čím ulevit od bolesti při naražených zádech?

Přiteli na schodech ujely nohy a pleskl sebou tak nešťastně, že si o hranu schodů narazil záda v oblasti ledvin.
Teď se nemůže pořádně hýbat, sednout, lehnout, chodit, nic. Na pohotovosti provedli RTG i ultrazvuk, nenašli nic. Doporučili analgetika, ledování, šetřit se. Je mi jasné, že naraženina bolí víc než zlomenina.
Lze kromě jmenovaných nějak od bolesti ulevit? Díky za případné odpovědi.

Díky moc za odpovědi, stalo se to v neděli večer, pohotovost proběhla v pondělí. Modřina žádná není ani otok viditelný, snad jen pod dlaní je lehce cítit, když mažeme Olfenem a Alpou.Prášky moc nepapáme, stejně by brzy přestaly pomáhat, ale jsme na umření:-)Díky…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: iceT

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? terry, briketka10, zzzzz, marci1, gecco před 3013 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Ať si zajde k obvoďákovi a nechá si předepsat Talvosilen nebo něco podobného (samozřejmě po konzultaci s tím doktorem – neznám tvého přítele), na pár dnů by snad mohl (jakmile odezní otoky, měla by největší bolest pominout)…
Ať si s doktorem prokonzultuje i něco jako Wobenzym (funguje na otoky ´vnitřně´a pomáhá hojit vazivo) a Yellon gel (k použití zevně – na otoky a hematomy)…
😉
A – případně už by od zítřka neměl ledovat, ale spíše zahřívat – to nepotlačí bolest přímo, ale urychlí hojení (navíc ledování ledvin není úplně ´ideální´).
___
Že držím palce, taky se mi to stalo…
😉

Upravil/a: gecco

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jen si na ni zvyknout,za tejden to nepřejde,chce to dobrého společníka,já používal RUM,první den to ještě pujde,ale až tak druhej a třetí,to se z toho po**re > nechci strašit,jen vlastní zkušenost …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Shef

mému známému,se stalo něco podobného,krom dopování analgetiky,chlazení a naprostý klid mu ale taky pomohly různé tlumící chladivé masti,většinou jsou z nějakých bylinek,nebylo by také na škodu zkusit ibalgin mast.
Situaci vašeho mladýho mu nezavidím,čeká ho pár bolestivých dní,doufám že se z toho brzo dostane.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Naraženina je velmi bolestivá. Kromě doporučení lékaře, bych ještě zkusila nějakou chladicí mast.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

A to jo, já myslel, že spadl dneska…
😉
Pokud drží bez prášků, tak to už vydrží…
😉

před 3013 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

🙂

před 3012 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek