iceT

Jak nebo čím ulevit od bolesti při naražených zádech?

Přiteli na schodech ujely nohy a pleskl sebou tak nešťastně, že si o hranu schodů narazil záda v oblasti ledvin.
Teď se nemůže pořádně hýbat, sednout, lehnout, chodit, nic. Na pohotovosti provedli RTG i ultrazvuk, nenašli nic. Doporučili analgetika, ledování, šetřit se. Je mi jasné, že naraženina bolí víc než zlomenina.
Lze kromě jmenovaných nějak od bolesti ulevit? Díky za případné odpovědi.

Díky moc za odpovědi, stalo se to v neděli večer, pohotovost proběhla v pondělí. Modřina žádná není ani otok viditelný, snad jen pod dlaní je lehce cítit, když mažeme Olfenem a Alpou.Prášky moc nepapáme, stejně by brzy přestaly pomáhat, ale jsme na umření:-)Díky…

Nejlepší odpověď
gecco

Ať si zajde k obvoďákovi a nechá si předepsat Talvosilen nebo něco podobného (samozřejmě po konzultaci s tím doktorem – neznám tvého přítele), na pár dnů by snad mohl (jakmile odezní otoky, měla by největší bolest pominout)…
Ať si s doktorem prokonzultuje i něco jako Wobenzym (funguje na otoky ´vnitřně´a pomáhá hojit vazivo) a Yellon gel (k použití zevně – na otoky a hematomy)…
😉
A – případně už by od zítřka neměl ledovat, ale spíše zahřívat – to nepotlačí bolest přímo, ale urychlí hojení (navíc ledování ledvin není úplně ´ideální´).
___
Že držím palce, taky se mi to stalo…
😉

Další odpovědi
Mc Merkurion

… jen si na ni zvyknout,za tejden to nepřejde,chce to dobrého společníka,já používal RUM,první den to ještě pujde,ale až tak druhej a třetí,to se z toho po**re > nechci strašit,jen vlastní zkušenost …

Shef

mému známému,se stalo něco podobného,krom dopování analgetiky,chlazení a naprostý klid mu ale taky pomohly různé tlumící chladivé masti,většinou jsou z nějakých bylinek,nebylo by také na škodu zkusit ibalgin mast.
Situaci vašeho mladýho mu nezavidím,čeká ho pár bolestivých dní,doufám že se z toho brzo dostane.

marci1

Naraženina je velmi bolestivá. Kromě doporučení lékaře, bych ještě zkusila nějakou chladicí mast.

gecco

A to jo, já myslel, že spadl dneska…
😉
Pokud drží bez prášků, tak to už vydrží…
😉

iceT

🙂