dust8

Jak urychlit hojení modřiny?

Nejlepší odpověď
iceT

Heparoid mast dospupná v lékarně, pravidelně mazat.

Další odpovědi
Kepler

Jde to i bez heparoidu.

Šest tipů pro urychlení hojení modřiny:

  1. Snižte prokrvení – několikrát denně přiložte na modřinu studené, ale maximálně na 10 minut a opakujte nejdříve po 20 minutách.
  2. Omezte přítok krve – pokud si poraníte končetinu, posaďte se nebo položte a končetinu umístěte nad úroveň srdce.
  3. Pozor na léky – některé léky proti bolesti, horečce a zánětu mohou tvorbu modřin zhoršovat. Než ale jakýkoli lék vysadíte nebo začnete užívat, poraďte se nejprve s odborníkem.
  4. Podpořte cirkulaci – po dvou dnech střídavého chlazení můžete začít modřinu prohřívat, 3× denně si na 10 minut přiložte na modřinu nahřátou žínku.
  5. Masírujte – druhý den po poranění můžete začít modřinu několikrát denně velmi jemně masírovat.
  6. Dopřejte si trochu slunce – UV záření pomůže rozložit metabolity krevního barviva a tím urychlí vyblednutí modřiny.

https://zena.ak­tualne.cz/zdra­vi/jak-se-jednoduse-zbavit-modriny/r~i:ar­ticle:803325/

mosoj

Lioton 100 000.

dudu

Octanová mast, dříve tzv. „bílá voda“.