zjentek

Jak nebezpečné je dávat v Česku domácím mazlíkům muslimská nebo ruská jména?

Nejlepší odpověď
Kelt

Svého mazlíčka si můžeš pojmenovat jak chceš. Alík, Zoro, Josef Druhý, Vladimír, Ali Husejn a podobně. A děti si můžeš pojmenovat taky libovolně. Pokud ale bydlíš v oblasti, kde je určitá jazykově odlišná menšina a ty nazveš svého mazlíčka nějak hanlivě nebo provokativně vzhledem k té skupině, tak se nediv. (Například budeš se pohybovat v oblasti, kde budou mimozemštané a ty nazveš psa 426, což v jejich jazyce bude znamenat, že mimozemštané jsou pitomci, a ty budeš pořád volat 426, tak se nediv).

Další odpovědi
elkon

Je to jedno, ale normálního člověka to nenapadne.

Ametyst

Ne, může to být legrace, a originalita je dobrá. Aspoň po zvolání jména nepřiběhne pět Alíků.

aliendrone

Spíš mne napadla JINÁ věc v souvislosti s pojmenováváním domácích zvířat.
Hele, třeba takové zakoupené prasátko – klidně ho rohnu (ne že bych to uměl jako profi řezník, myslím principiálně woe). Venkoncem zdechlina je zdechlina, je fuk jak se k ní dopracuješ, jestli odborně nebo amatérsky. jenže…

CO KDYŽ ho chováš od selátka, denně ho krmíš, staráš se o něj, sleduješ jak přibývá na váze atd. > NEVYHNUTELNĚ si k němu vytvoříš citový vztah a pak – DOKÁŽEŠ ho rohnout? Když se ti těmi svými očíčky podívá do těch tvých? A radostně zachrochtá, když tě pozná (domnívajíc se, že jako obvykle neseš papů)? Střelíš ho mezi ně řeznickou pickou? No!?! 😮 😉

NÁPAD jak problém VYŘEŠIT!

Tohle bude pašík VAŠÍK, tamto prase zase HAVEL – jistě chápeš ten jmenný mechanismus. S takovými jmény myslím, že problém nevyvstane a KDO vÍ, možná budeš mít co dělat, abys ho bestiálně neupižlal xmrti příborovým nožem! 😉 😁 😁

ENJOY! 😁 😁 😁

Emefej

alien > jestli si myslíš, že jsi objevil nový originální koncept pojmenovávání domácích zvířat určených k sežrání, tak se hrubě pleteš. Můj děda „odjakživa“ pojmenovával prase Adolf nebo Klement.