Altair-AC

Jak naučit štěně toto? Zbytek v popisu

Když třeba s tím štěnětem pojedeme na chatu,kde může lehce prolézt škvírou z pozemku ven,jak ho naučit aby neuteklo a bylo s námi? Je to přirozené,že nebude utíkat či to má každé jinak ?

Nejlepší odpověď
Válek Petr

Je to velmi individuální. Mám 16. měsíční holku Německého ovčáka a jakmile zmerčí zajíce, plot neplot jde po něm! : )

Další odpovědi
Kepler

Štěně radši nepouštět z očí, má průzkumnické móresy. Starší, dobře vychovaný pes by už zdrhat neměl, ale ani u nich se na to nedá spolehnout. Stačí, když ucítí hárajíci fenu a je v čoudu.

Drap

Je potřeba se štěnětem získat pevný vztah. Obzvláště malé štěně se bude snažit držet svého pána, proto že ho považuje za svou smečku. Je však počítat i s tím, že jak bude štěně dorůstat tak bude mít snahu objevovat nové věci. Taky se může stát, ýže ucítí něco co mu voní a vydá se za tím. Obzvláště štěně naučit tak, aby člověk se mohl spolehnout, že neodejde, dost dobře nejde. Pořád se musí alespoň částečně kontrolovat.

meereg

Zaslepit škvíru.......­..........