Mika47

Jak naucit kocku, aby neco prinesla?

Mame doma 3 kocky. Z toho 2 kotata. Mate nejakou zkusenost s tim, ze jste naucili kocku, naby neco prinesla? Kotata si hraji s takovou plysovou kulickou, na ktere je rolnicka a nosi ji po celem byte. Chci je naucit, aby mi ji prinesla. Naucili jste uz neco svoji kocku? A co? Myslite, ze by se to naucila i dospela kocka? (3 roky) diky.
Doplňuji:
Tak vam vsem dekuji za rady. Jedno kote uz to umi a neda mi pokoj dokud mu tu hracku sourozenec nesebere :D

Nejlepší odpověď
beer

Mýho kočku Mikeša jsem to naučil tak (seděl jsem u TV na křesle), že jsem mu nejdříve házel kuličku a chodil pro ni. Pak jsem mu to házel jen když byla poblíž a nakonec jen tehdy, když jsem na ni hned dosáhl. No a pak už mi ji začal nosit – pochopil, že jinak hra nebude ))
Chce to trpělivost a čas, některé kočky bez i bez ohledu na plemeno jsou jakoby chápavější a dělají to i samy.
Doplňuji:
Mikeše jsem dostal v jeho roce a půl a šlo to, dnes je mu už 14 a rapl je furt jak zamlada, aportuje i teď ))

Další odpovědi
Sůwa

Už jsem tu nejspíš psala, že dvě z mých koček samy od sebe aportovaly kroužek od PET láhví. Můj poslední kocourek mne akorát zpražil pohledem, když jsem to s ním chtěla zkusit, ale má pravdu. Mne taky nikdo nikdy nenaučil aportovat… 🙂

Dochy

Nesmysl!
„…Navíc kočky nemůžete ničemu naučit. Vůbec ničemu. Možná si myslíte, že to dokážete, ovšem to je tím, že nesprávně chápete podstatu celého procesu. Vám připadá, že kočka se každý večer úderem desáté poslušně objevuje u zadních dveří, aby si vyzvedla večeři. Kočka je naopak přesvědčena, že to růžové stvoření na dlouhých nohách vycvičila k tomu, aby jí dennodenně vyndávalo z ledničky konzervu.
Jakmile zapomenete na školní pojetí, pak disciplína jako taková znamená "Když neuděláš to, co po tobě chci, tak tě praštím“. Problém je samozřejmě ten, že kočku lze praštit jenom s obtížemi. Zatímco na psa platí příslovečné srolované noviny, po jejichž použití se začne bez výjimky smutně plazit po zemi, přičemž fňuká a vzdychá tak, že herce by za takový výkon vypískali z jeviště, uhodit kočku je jako mlátit do palčáku naplněného hřebíky a výsledek je tentýž. Jeden můj příbuzný, kterého nehodlám jmenovat, dokud neskončí platnost nařízení vydaných Společností pro ochranu zvířat, tvrdil, že k upoutání pozornosti kočky může být použita i cihla vržená přes celou zahradu. Třeba vám to přijde nechutné, ale občas nastane chvíle, kdy i majitel Opravdové kočky pocítí, že nezbývá než jednat…"
Terry Pratchet: Nefalšovaná kočka

Andre5000

Velice těžko.

ReHu

Některá se to možná naučí, ale není to pes a byla by to náhoda.