Lze nějak naučit kočku aportovat? Jak?

Kočky umí spoustu věcí a tak pokud by to odkoukala třeba od psa? Vím, že si kočky nenechájí jentak přikazovat jako psi, ale třeba to chce jen vědět jak na to.

PS: Není můj cíl naučit to naše kočky doma, ale zajímá mě to alespoň teoreticky.

Nejlepší odpověď
vilik63

Jestli ji jde naučit aportovat nevím. Ale měla jsem kocoura který miloval aportování obyčejné školní gumy na gumování. Když jsem mu ji hodila, letěl za ní jako pominutý a v tlamičce mi ji donesl zpátky. Ale dělal to jen on. Žádná kočka před ním ani potom to nedělala.

Další odpovědi
Drap

Teoreticky to možné je, ale nikdy jsem takovou kočku neviděl a ani o ní neslyšel. Teoreticky je možné téměř cokoli.

marci1

Lze. Jak se naučí aportovat?
I kočka přijde na zavolání, na povel vyskočí na klín, dokáže aportovat hračku. Pokud máte doma zvíře, které je k podobným kratochvílím nakloněné, cvičte ho pravidelně, klidně a hlavně ho za každý kousek odměňte pamlskem. Nikdy se ale kočce nevnucujte. Její půvab spočívá i v tom, jak nám s osobitou důstojností dokáže dát najevo, že nás zrovna teď ‚nemusí‘. 🙂

Zdroj: http://www.kon­dice.cz/2014/08/i-kocky-se-daji-vychovat/

zvonisek

Ano, moje to uměla a nikdo ji to neučil. Sama mi kradla plyšáky z krabice, nosila je ven a zase přinášela Zpět