Avatar uživatele
Evelína10294

Jak naučit dítě v první třídě (leváka) pěkně psát?

Jak naučit dítě v první třídě pěkně psát.Leváka.

Zajímavá 0 před 1862 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Řekl bych, že to je vrozené, někdo píše úhledně, jiný „kostrbatě“. To se myslím naučit nedá. Každý má nějaký styl psaní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

To, jestli pěkně píšete nebo ne, vůbec nezávisí na tom, jestli jste pravák nebo levák (jde o dávno překonanou pověru; jestli tomu někdo věří, je sto let za opicemi). Jak už bylo řečeno, částečně je to vrozené.
Něco málo v odkazu níže (v angl.):

  • dítě by se mělo naučit správně držet pero
  • vidíte-li text propsaný až na desce stolu, znamená to, že na pero příliš tlačí > naučte ho psát uvolněně (viz níže – ruku uvolníte např. kreslením tvarů, zejména elips)
  • lékař může doporučit testy na jemnou motoriku
  • jako obvykle i zde pomůže trénink. Čím častěji bude psát, tím spíš se to bude lepšit.
  • pokud dítě psaní nudí, lze cvičit psaní i tím, že bude kreslit jednoduché tvary. Toto zároveň vede k výše zmíněném uvolnění ruky.
  • nezbytnost je dobré pero, u prvňáka především takové, které lze dobře uchopit.

Zdroj: Nikita Patel – „Simple techniques to improve your child’s handwri­ting“, odkaz na originál viz níže

Zdroj: https://www.cu­riositi.in/blog/sim­ple-techniques-improve-childs-handwriting/

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Hlavně je nepředělávejte na praváka. To už se teď myslím ani nedělá, ale jsou jako všude výjimky. U mně k tomu předělávání došlo, za mého mládí se to dělalo běžně, já jsem se z toho
3 roky zakoktával. Teď mám trošku výhodu, jsem obouručný, mohu psát levou i pravou, levou
dokonce zrcadlově, i nářadí mohu vzít do levačky i pravačky bez problémů

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek